لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

پسر تنیسورهای مشهور «آندره آغاسی» و «استفی گراف» علاقه به تنیس ندارد


«آندره آغاسی» و «استفی گراف» دو تنیسور حرفه ای بودند که با هم ازدواج کردند.
«آندره آغاسی» و «استفی گراف» دو تنیسور حرفه ای بودند که با هم ازدواج کردند.

«جیدن آغاسی» پسر تنیسورهای مشهور جهان «آندره آغاسی» و «استفی گراف» اعلام کرد علاقه ای به تنیس ندارد و در دانشگاه بیسبال بازی خواهد کرد.

جیدن پانزده ساله که نخستین فرزند آغاسی و گراف است، در حال حاضر عضو تیم بیسبال دبیرستان است و یکی از بازیکنان مستعد و آینده دار این رشته ورزشی محسوب می شود.

او «پیچر» یا پرتاب کننده توپ است و علی رغم سن پایین و تجربه کم، از رکورد قابل تحسینی در رقابتهای دبیرستانی برخوردار است، بهترین پرتاب جیدن در این فصل ۸۷ مایل سرعت داشت.

آندره آغاسی تنیسور آمریکایی ایرانی تبار در سال ۲۰۰۱ با استفی گراف آلمانی ازدواج کرد، آنها صاحب دو فرزند پسر و دختر به نامهای «جیدن جیل» و «جز الی» هستند.

آغاسی و گراف که از اسطوره های تنیس جهان هستند، همواره تأکید داشتند فرزندان خود را مجبور به انتخاب تنیس نخواهند کرد و به تصمیم آنها ادر هر زمینه ای حترام خواهند گذاشت.

به گفته گراف، جیدن از کودکی عاشق کلاه، لباس و چوب بیسبال بود و مسابقات این رشته ورزشی را با علاقه از تلویزیون تماشا می کرد.

آندره آغاسی هم ضمن ابراز خوشحالی از علاقه پسرش به ورزش گفت، بعنوان پدر و یک ورزشکار پیشکسوت او را حمایت خواهد کرد.

جیدن آغاسی با توجه به بازی های درخشانی که در رقابتهای دبیرستانی ارائه کرده، مورد توجه دانشگاه «یو اس سی» در جنوب کالیفرنیا قرار گرفته و از سال ۲۰۲۰ و پس از ورود به دانشگاه در این تیم بازی خواهد کرد.

در آمریکا ورزشکاران پس از حضور در رقابتهای دانشگاهی جذب لیگ های حرفه ای می شوند و فعالیتهای ورزشی خود را آغاز می کنند.

هنوز مشخص نیست که جیدن آغاسی چه برنامه ای برای آینده دارد، آیا بیسبال را بصورت حرفه ای دنبال خواهد کرد یا فقط در رقابتهای دانشگاهی شرکت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG