لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

حمله یک آمریکایی کویتی‌تبار به پایگاه نظامی تنسی ۵ کشته برجا گذاشت


حمله یک آمریکایی کویتی‌تبار به پایگاه نظامی تنسی ۴ کشته برجا گذاشت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

در پی حمله یک شهروند آمریکایی کویتی‌تبار به پایگاه نظامی آمریکا که در جریان آن ۵ تفنگدار دریایی کشته و یک سرباز آمریکایی زخمی شدند، تدابیر امنیتی در تأسیسات نظامی این کشور تشدید شد. مأموران سرگرم تحقیق درباره انگیزه اقدام ضارب هستند.

مأموران پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، سرگرم تحقیق پیرامون انگیزه تیراندازی به سربازان آمریکایی هستند که روز پنجشنبه در پایگاه نظامی در ایالت تنسی آمریکا رخ داد.

محمد یوسف عبدالعزیز، شهروند ۲۴ ساله آمریکایی کویتی تبار، عصر پنجشنبه با حمله به یک مرکز نظامی در شهر چاتانوگا در ایالت تگزاس، ۴ تفنگدار آمریکایی را کشت و ۲ سرباز دیگر را زخمی کرد، که یکی از سربازان زخمی روز شنبه جان سپرد. فرد مهاجم نیز توسط سربازان حاضر در پایگاه از پای در آمد.

پلیس برای پی بردن به علت و انگیزه تیراندازی، خانه مهاجم را مورد بازرسی قرار داد؛ اما مأموران گفتند در حال حاضر قادر نیستند بگویند که آیا او با گروه‌های تروریستی ارتباط داشته است یا خیر.

اد رینهولد مأمور ویژه اف.بی.آی در این زمینه گفت «ما تازه تحقیقاتمان را شروع کرده‌ایم، و موضوع ارتباط مهاجم با گروه‌های تروریستی را نیز بررسی خواهیم کرد؛ اما در این مرحله از تحقیقات هیچ مدرکی که نشان دهد ضارب با سازمان‌های تروریستی بین المللی ارتباط داشته است در دست نداریم.»

به گفته او «به هر حال ما همه محل‌هایی که (عبدالعزیز) در آنها زندگی کرده، مکان‌هایی را که از آنها دیدن کرده، مدارسی که در آنها تحصیل کرده، دوستانی که داشته و دارد، و حتی ورزشگاه‌هایی را که ممکن است در آنها ورزش کرده باشد، و خلاصه هر موردی که بتواند ما را راهنمایی کند، بررسی خواهیم کرد.»

مقام‌های امنیتی آمریکا می‌گویند مرد مسلح ابتدا یک کارمند سپاه تفنگداران دریایی را زخمی کرد، و سپس با خودرو حدود ۱۰ کیلومتر رانندگی کرد و پس از رسیدن به مرکز پشتیبانی عملیات نیروی دریایی، چهار تفگندار دریایی را از پای درآورد و یک ملوان را نیز زخمی کرد.

در پی این واقعه، تدابیر امنیتی در تأسیسات نظامی تشدید شد، و رئیس جمهوری آمریکا وعده داد که در این زمینه تحقیقات وسیع و دامنه داری انجام خواهد گرفت؛ اما گفت درحال حاضر پیام اصلی این است که ما با خانواده های مقتولین و مصدومین همدردی کنیم و به آنها تسلیت بگوییم.

XS
SM
MD
LG