لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

موسیقی و تلویزیون، محبوب نوجوانان آمریکایی


یک گزارش جدید حاکی است نوجوانان آمریکایی روزانه نزدیک ۹ ساعت را با رسانه ها می گذرانند و علیرغم تمام گزینه ها، موسیقی و تلویزیون همچنان مطلوب آنها است.

به گزارش آسوشتیدپرس گروه "کامن سنس میدیا" روز سه شنبه نتایچ پژوهش هایی را منتشر کرد که نشان می دهد جوانان، بویژه کسانی که احساس می کنند در استفاده از رسانه ها، در حالی که تکالیف مدرسه را انجام می دهند مشکلی ندارند، چگونه وقت خود را می گذرانند.

دو سوم نوجوانان گفتند آنها هر روز به موسیقی گوش می کنند، ۵۸ درصد همین موضوع را در مورد تماشای تلویزیون عنوان کردند. در تضاد با آن، ۴۵ درصد گزارش داده اند هر روز از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و فقط ۳۶ درصد گفتند از این فعالیت بسیار لذت می برند.

۶۲ درصد افراد ۸ تا ۱۲ سال می گویند آنها هر روز تلویزیون نگاه می کنند.

مطالعات نشان داد پسران احتمالا بیشتر از دختران بازی های ویدیوئی می کنند، روزانه پسران بطور متوسط ۵۶ دقیقه بازی ویدیویی می کنند و این رقم در مورد دختران فقط ۷ دقیقه است. زمانی را که دختران در رسانه های اجتماعی یا به مطالعه می گذرانند نسبت به پسران بیشتر است.

نیمی از نوجوانان گفتند آنها ضمن انجام تکالیف مدرسه تلویزیون تماشا می کنند یا از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، ۷۶ درصد گفتند به موسیقی گوش می دهند. نیمی از نوجوانان می گویند شنیدن موسیقی واقعا به آنها در کارهای مدرسه کمک می کند، فقط شش درصد گفتند فکر می کنند صدمه می زند.

نوجوانان سیاهپوست بیشتر از گروه های دیگر با رسانه های احتماعی وقت می گذرانند، بطور میانگین، ۱۱ ساعت و ۱۳ دقیقه. لاتین تبارها بیش از ۹ ساعت و سفید پوستان ۸ ساعت و ۴۸ دقیقه.

XS
SM
MD
LG