لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

تعهد آمریکا به مبارزه با تروریسم


وزارت امور خارجه آمریکا قاری سیف الله را یک تروریست ویژه جهانی اعلام کرده است. او معاون سایه ای فرماندار طالبان و یک فرمانده عملیاتی در استان زابل است، و در این مقام از جنگجویان طالبان برای سازمان دادن فعالیت های تروریستی علیه نیروهای افغانستان و ائتلاف در استان زابل استفاده کرده است. قاری سیف الله همچنین مستقیما به افراد خود دستور داده است با بمب های کنار جاده ای، سلاح های سبک و راکت به نهادهای دولتی در زابل حمله کنند.

روز ۱۴ ژانویه ۲۰۱۲، شش شورشی طالبان زیر دست قاری سیف الله به کاروان نیروهای رومانی حمله کردند.

روز ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۱، دو بمب انداز انتحاری با هدایت قاری سیف الله به طرح ریزی حملاتی پرداختند. یک بمب انداز انتحاری مامور شد به تیم بازسازی استان زابل در یک پایگاه عملیاتی در ناحیه کلات حمله کند. به دومین بمب انداز انتحاری ماموریت داده شد به پایگاه عملیاتی بولارد در ناحیه شاجوی حمله کند.

در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۰، قاری سیف الله به یک فرمانده طالبان و معاون سایه ای فرماندار ناحیه ای در زابل دستور داد سلاح های سبک را به مرکز شهر کلات منتقل کند. این محموله حدود ۲۵ قبضه تفنگ کلاشنیکف، ۱۰ مسلسل، پنج آر پی جی، و ۳۰ نارنجک را شامل می شد. بمب اندازان انتحاری قصد داشتتد از این تسلیحات علیه نیروهای ائتلاف و نیروهای امنیت ملی افغان استفاده کنند، و بویژه تیپ دوم ارتش ملی و ستاد پلیس در کلات، مرکز استان زابل را هدف بگیرند.

در نتیجه اعلام قاری سیف الله بعنوان یک تروریست جهانی، آمریکاییان از مشارکت در هرگونه معامله ای با او ممنوع هستند، و تمام اموال و منافع وی در حوزه قضایی آمریکا مسدود می شود.

ایالات متحده آمریکا متعهد است تروریست ها و شبکه های آنها را در هر کجا دنبال کند و از بین ببرد.
XS
SM
MD
LG