لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

ژنرال مک‌کنزی: آمریکا به ماموریت خود در سوریه متعهد است؛ عملیات ضدداعش تشدید می‌شود


بازدید ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده سنتکام از پایگاه های نظامی شرق سوریه - ۵ بهمن ۱۳۹۸
بازدید ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده سنتکام از پایگاه های نظامی شرق سوریه - ۵ بهمن ۱۳۹۸

بخش انگلیسی صدای آمریکا – نیروهای نظامی آمریکایی در پاسگاه‌های شرق سوریه روز شنبه ۵ بهمن این پرسش را به گونه‌های مختلف از فرماندهان ارشد خود پرسیدند: آینده ما در اینجا چیست؟ اهدافی که باید به آنها فکر کنیم کدامند؟

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال فرانک مک‌کنزی، فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در خاورمیانه، می‌داند که آینده قطعی نیست. اما دست‌کم برای امروز گفت: «این جا منطقه‌ای است که ما نسبت به آن تعهد داریم. فکر می‌کنم برای مدتی این جا خواهیم بود.»

ژنرال مک‌کنزی در جریان یک تور از پیش اعلام نشده برای بازدید از پنج پایگاه نظامی در سوریه، از شمال شرق سوریه گرفته تا دره فرات میانه، اطمینان داد که آمریکا به ماموریت خود در سوریه متعهد است. او گفت عملیات علیه پیکارجویان داعش، پس از آن که به دلیل تنش فزاینده با ایران و نیاز به تمرکز بر تقویت امنیت محدود شد، بار دیگر در حال شدت گرفتن است.

پرزیدنت دونالد ترامپ سال گذشته دستور بازگرداندن نیروهای نظامی آمریکا را از سوریه صادر کرد. این بخشی از وعده او برای بازگرداندن نیروهای نظامی آمریکا به خانه و پایان دادن به جنگ های بی‌پایان بود.

در این مدت فرماندهان ارتش، اعضای کنگره، و دیگر مقام‌های ارشد، پرزیدنت ترامپ را متقاعد کردند که شمار محدودی از نظامیان را برای محافظت از میادین و تاسیسات نفتی واقع در محدوده تحت کنترل کردها در سوریه نگه دارد، تا این تاسیسات به دست داعش نیافتند.

از این رو، در حالی که شماری از نظامیان سوریه را ترک کردند، پنتاگون دستور انتقال بقیه نیروها به شرق سوریه را صادر کرد تا آنها در حفاظت از مراکز نفتی به نیروهای سوریه دموکراتیک کمک کنند.

مک کنزی، که صبح شنبه در یک پایگاه نظامی در مناطق شرقی سوریه با مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه، دیدار کرده است، گفت فرمانده کردها خواسته است که ایالات متحده ادامه کمک به نیروهای این ائتلاف سوری را تضمین خواهد کرد.

ژنرال مک کنزی گفت که پاسخ او این بود که ایالات متحده به ماموریت مقابله با داعش، همکاری با نیروهای مخالف دولت، و کمک به محافظت از میادین نفتی، ادامه خواهد داد. بااین حال، او زمان بندی خاصی برای این امر ارائه نکرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG