لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۸

آمریکا خبر کشته شدن دومین پیکارجوی آمریکایی در سوریه را بررسی می‌کند


یک مقام کاخ سفید اعلام کرد ایالات متحده در حال بررسی صحت گزارش‌هایی است که از کشته شدن دومین شهروند آمریکایی در جبهه پیکارجویان اسلامگرای سوریه خبر می‌دهند.

کاتلین هایدن، سخنگوی شورای امنیت ملی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد کاخ سفید از نشانه هایی که یک شهروند دیگر آمریکایی مرتبط با گروه «دولت اسلامی» کشته شده، آگاه است اما هنور نمی تواند صحت آنها را تایید کند.

هایدن روز سه‌شنبه مرگ یک شهورند آمریکا به نام داگلاس مک‌کین را تایید کرد و گفت دولت به تلاش‌ها برای ایجاد اخلال و منصرف کردن افراد از سفر به خارج برای پیوستن به جهاد خشونت‌بار ادامه می‌دهد.

اخیراً گزارش‌هایی منتشر شده که از کشته شدن یک مرد آمریکایی سومالیایی تبار در نبرد همراه با پیکارجویان اسلامگرا در سوریه حکایت دارند.

یک ایستگاه تلویزیونی در مینیاپولیس، او را عبدالرحمان محمد معرفی کرد و به نقل از منابع خود گفت وی در همان نبردی که داگلاس مک‌کین، شهروند ۳۳ ساله مینیاپولیس، کشته شد و شورای امنیت ملی آمریکا پیشتر در اوایل هفته خبر کشته شدن او را تائید کرد، جان خود را از دست داده است.

در مینیاپولیس، در ایالت مینه سوتا در شمال آمریکا، جامعه بزرگی از سومالیایی تبارها زندگی می‌کند. گزارش شده که بیش از ۱۲ مرد جوان، به تحریک افراطگرایان، برای جنگ به سوریه رفته‌اند.

در همین حال، شرلی ساتلاف، مادر یک خبرنگار آمریکایی که پیکارجویان گروه «دولت اسلامی» او را نگه داشته‌اند، از رهبر آن گروه خواسته است که اجازه دهد پسرش استیون آزاد شود.

XS
SM
MD
LG