لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۴

محکومیت حمله نیروهای اسد به شهرهای سوریه


ایالات متحده آمریکا حمله گسترده به رهبری بشار اسد رییس جمهوری سوریه به شهرهای حمص و دمشق را محکوم می کند. جامعه بین المللی نیاز دارد برای رژیم اسد روشن سازد که باید این حملات را متوقف سازد و به سازمان های بین المللی، از جمله آژانس های سازمان ملل متحد ، صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر، اجازه دهد به تخلیه مجروحین و رساندن دارو و تدارکات پزشکی بپردازند.

پاتریک ونترل سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک بیانیه کتبی گفت «هیچ توجیهی برای رژیم اسد درجلوگیری از رسیدن کمک های انسانی به حمص وجود ندارد.» آمریکا به رساندن تدارکات پزشکی به شورای عالی نظامی و واحد هماهگی کمک های ائتلاف اوپوزیسیون سوریه ادامه خواهد داد وآماده است آنها را در هماهنگ ساختن و تامین کمک های فوری یاری دهد.

آمریکا همچنین ادامه حملات رزمندگان حزب اله به شهرهای سوریه را محکوم می کند. آنها به رژیم در سرکوب بیرحمانه درخواست های مشروع مردم سوریه برای آزادی، کرامت انسانی و دمکراسی کمک می کنند. آمریکا از حزب الله و دیگر رزمندگانی که ایران از آنها حمایت می کند می خواهد بی درنک سوریه را ترک کنند.
در برابرحملات بی امان رژیم اسد و استفاده نا جوانمردانه از سلاح های شیمیایی، آمریکا همچنان در کنار مردم سوریه درپیکاربرای آزادی ایستاده است. آمریکا کمک های خود را به اپوزیسیون غیرنظامی گسترش می دهد و برکمک به شورای عالی نظامی افزوده است.
یک سال قبل، جامعه بین المللی چارچوبی جهت رسیدن به راه حلی برای بحران سوریه از طریق اعلامیه ژنو فراهم آورد. ایالات متحده آمریکا برتعهد خود به این چارچوب بار دیگرتاکید می گذارد و ادامه حمایت از ائتلاف اپوزیسیون و شورای عالی نظامی را برای تغییر موازنه در زمین به منطور فراهم آوردن یک راه حل سیاسی جهت پایان دادن به مناقشه تعهد می کند.
XS
SM
MD
LG