لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۳

آمریکا در آستانه حمله قریب الوقوع سوریه به همراه روسیه و ایران، رژیم اسد را هدف تحریم های تازه قرار می دهد


گزارشی از ادم کردو در واشنگتن فری بیکن

تحریم های تازه وزارت دارایی آمریکا، چهار فرد و پنج نهاد وابسته به رژیم بشار اسد را هدف می گیرد که درگیر انتقال تسلیحات و مبادلات مالی در حمایت از حملات قریب الوقوع علیه غیرنظامیان بوده اند.

استیو منوشن، وزیر دارایی آمریکا، در بیانیه ای همراه با اعلام تحریم های جدید می گوید: «میلیون ها نفر مردم بیگناه در استان ادلب در حال حاضر زیر تهدید حمله قریب الوقوع رژیم اسد، با حمایت ایران و روسیه، با توجیه هدف گرفتن داعش، قرار دارند. رژیم اسد سابقه ای طولانی در تجارت با گروه های تروریستی دارد. ایالات متحده آن ها را که مبادلات مالی با رژیم جنایت کار اسد را تسهیل کرده و از داعش حمایت می کنند، همچنان هدف می گیرد.»

یکی از افراد تازه تحریم شده، محمد القطرجی و «شرکت قطرجی» است که بر اساس اطلاعات ارائه شده به وزارت خزانه داری «روابطی محکم با رژیم سوریه دارد و تجارت سوخت بین رژیم اسد و داعش، از جمله ارائه محصولات نفتی به مناطق تحت کنترل داعش را تسهیل می کند».

بر اساس بیانیه دولت آمریکا «شواهد از همکاری القطرجی و شرکت او با شبه نظامیان داعش و همچنین حفظ روابط کاری قوی با مقام های متعدد دولت سوریه حکایت دارد.»

ایالات متحده دریافته است که «شرکت قطرجی در سوریه یک شرکت حمل و نقل است که در انتقال تسلیحات از عراق به سوریه نقش داشته است».

دیگر تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا شبکه سوخت و حمل و نقل رژیم اسد را هدف گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG