لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

آمریکا ۱۵ فرد و شرکت را به دلیل کمک به دولت سوریه تحریم کرد


نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده در شهر واشنگتن
نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده در شهر واشنگتن

ایالات متحده روز پنجشنبه هشت فرد و هفت شرکت را به دلیل حمایت از دمشق و کمک به برنامه تسلیحاتی بشار اسد و ارائه خدمات به آنهایی که قبلا از سوی واشنگتن تحریم شده‌اند، در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا ضمن اعلام این خبر گفت، یک شرکت کشتیرانی که توسط وزارت دفاع سوریه مورد استفاده قرار گرفته و مدیر فروش یک شرکت دیگر نیز در میان این تحریم شدگان هستند.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری، شرکت مذکور برای وزارت دفاع سوریه لاستیک هواپیما تهیه کرده و مدیر فروش آن هم به نمایندگی از دولت حاکم بر دمشق، اقدام به نقل و انتقال پول بین سوریه، روسیه و لبنان کرده بود.

در میان تحریم شدگان جدید، دو شرکت و یک شخص دیگر هم هستند که به "مرکز تحقیق و مطالعات علمی" سوریه کمک می‌کردند. به عقیده وزارت خزانه داری آمریکا، این مرکز مسئول طراحی و ساخت سلاح‌های غیرمتعارف است.

آدام زوبین معاون موقت وزارت خزانه داری آمریکا در امور ترویسم گفته است که این وزارتخانه "همچنان علیه آنهایی که به اقدامات سرکوبگرانه رژیم اسد و تکثیر سلاح‌های خطرناک در آن کشور دامن می‌زنند، اقدام خواهد کرد."

این آخرین مورد از تحریم‌های دولت آمریکا علیه افراد و نهادهای مرتبط با جنگ داخلی سوریه است؛ که بر اساس آن سرمایه و دارایی های آنها در ایالات متحده مسدود و هرگونه معامله شرکت‌های آمریکایی با آنها ممنوع می‌شود.

XS
SM
MD
LG