لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۹

دیدگاه: در سوریه، ما باید اسد، ایران، روسیه را تنبیه و داعش را نابود کنیم


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

یادداشتی در وبسایت فاکس نیوز از مایکل مک کال، رئیس جمهوریخواه کمیته امنیت ملی و عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

ایالات متحده گزینه هایی محدود اما در دسترس در سوریه دارد:

نخست، اگر تائید شود که رژیم اسد پشت حمله شیمایی اخیر بوده است، آمریکا، بریتانیا، فرانسه و دیگر متحدان باید به اتفاق بر سر یک واکنش قوی و سریع همکاری کنند.

دوم، ایران و روسیه به عنوان شریک جرم در این قساوت ها دست شان به خون آلوده است. آن ها نباید از این ماجرا در بروند. هر دو کشور برای سرپا نگاه داشتن اسد، حمایت از تروریسم و پشتیبانی از دیگر اقدامات بر هم زننده ثبات در خاورمیانه باید هدف تحریم های اقتصادی مضاعف و مجازات های دیپلماتیک قرار بگیرند.

در مجلس نمایندگان آمریکا، من پیشتر گام هایی را برای تحت فشار قرار دادن رژیم ایران با ارائه طرح دو حزبی تحریم مقام های حکومتی ایران برای گروگان گیری و نقض حقوق بشر برداشته ام. من همچنین قانون تحریم سپاه پاسداران برای حمایت اش از تروریسم و ادامه ساخت موشک های بالیستیک را ارائه کردم. اگر این طرح ها به قانون تبدیل شده و به اجرا گذاشته شود می تواند در مجبور کردن ایران به جمع کردن شاخک های ترورش کمک کند.

دست آخر، ما باید تمرکز خود را بر نابود کردن داعش حفظ کنیم. خروج پیش از موعد نیروهای آمریکا از عراق به ابوبکر بغدادی امکان داد سپاهی از وحشی ها را برای کشتن ده ها هزار نفر رهبری کند.

تردیدی نیست که ما با چالش های بسیار جدی روبرو هستیم. اما اگر این گام ها را به درستی برداریم، امنیت میهن مان را تقویت کرده و جهانی امن تر و صلح آمیزتر خواهیم داشت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG