لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

پنج دلیل که آمریکا نباید با ایران، روسیه و اسد در سوریه بجنگد


خلاصه مقاله ای از آرون دیوید میلر و ریچارد سوکولسکی در وبسایت نشنال اینترست

ایده ای درون دولت ترامپ و در میان کارشناسان تروریسم و ناظران سوریه مطرح است که تا زمانی که بشار اسد از قدرت کنار گذاشته نشود و از حضور نظامی و نفوذ ایران در سوریه به طور جدی کاسته نشود نمی توان داعش را شکست داد. در جهانی بی نقص این می توانست بهترین نتیجه باشد، ولی خاورمیانه دنیایی بی نقص نیست. حمله تلافی جویانه علیه هر حمله شیمیایی دیگر بشار اسد ضروری و مورد تایید است، اما پیگیری یک ماموریت بلندپروازانه علیه ایران، اسد و روس ها در سوریه خطرناک و غیر ضروری است.

این پنج دلیل این امر است:

  • ایالات متحده نمی تواند داعش را در سوریه محو کند
  • پایانی توام با ثبات در آینده پیش رو برای سوریه قابل تصور نیست
  • ما خواهان جنگ با ایران نیستیم
  • آمریکا نمی تواند روسیه را به حاشیه براند
  • منافع ایالات متحده در سوریه به اندازه دشمنان اش حیاتی نیست

آن هایی که خواهان بیرون راندن ایران از شرق سوریه برای ایجاد پلی در خاورمیانه هستند باید نشان دهند این امر چه تاثیری در شکست داعش خواهد گذاشت. این افراد در باره نیروی لازم برای این ماموریت و کنترل منطقه صادقانه حرف نمی زنند.

تضعیف و مهار گروه های جهادی در سوریه و جلوگیری از حملات احتمالی شان به آمریکا و متحدانش در غرب و دیگر نقاط یک استراتژی ایده آل نیست، ولی به مراتب بهتر از پیگیری اهدافی غیرواقعی در جنگ هایی بی پایان مانند افغانستان است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG