لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۶

سفیر پیشین اوباما در سوریه: ایران برای ماندن در سوریه حضور دارد


آقای فورد از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ سفیر آمریکا در سوریه بود.
آقای فورد از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ سفیر آمریکا در سوریه بود.

رابرت فورد، سفیر پیشین آمریکا در سوریه، می گوید: «جنگ کم کم فروکش می کند. اسد پیروز شده است و در قدرت خواهد ماند. او ممکن است هیچ وقت برای اقداماتش مورد مواخذه قرار نگیرد. ایران در سوریه خواهد ماند. این واقعیت جدیدی است که ما باید بپذیریم».

نشریه ویکلی استاندارد در گزارشی نوشت: به باور فورد ایران که به همراه روسیه بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، را سر پا نگاه داشته است حضورش را در سوریه حفظ خواهد کرد. ایران از هزاران جنگجو شامل شبه نظامیان و سربازان خودش در آن کشور حمایت می کند.

این دیپلمات آمریکایی که طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ سفیر دولت اوباما در سوریه بود، درباره رابطه تهران و دمشق می گوید: «جنگ در سوریه آن دو کشور را به هم نزدیک تر کرده است. آن جا دهها هزار جنگجوی طرفدار ایران حضور دارند که پس از پایان جنگ به خانه هایشان بر نخواهند گشت».

به اعتقاد رابرت فورد «اگر جنگ دیگری بین حزب الله و اسراییل در بگیرد، بسیاری از این نیروهای جنگ آزموده موجب تقویت حزب الله در هر جنگی علیه اسراییل خواهند شد. تغییر شرایط در سوریه وضعیت را برای اسراییل بدتر کرده است».

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG