لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۸

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و سوریه


شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد قطعنامه ای تصویب کرد که کشتار دهشتناک در الحوله در سوریه را ، که در آن بیش از ۱۰۰ تن، از جمله بیش از ۴۰ کودک کشته شدند، با شدید ترین کلمات محکوم می سازد، و می خواهد کمیسیون مستقل بین المللی تحقیق در باره آن تحقیق کند.

برای متوقف ساختن قتل ها در سوریه مهم است که جامعه بین المللی با اوپوریسیون و از سوی مردم کشور کار کند. افزون بر این، جامعه بین المللی باید برای منزوی ساختن و ضعیف کردن رژیم اسد، پیش از آن که شمار بیشتری از مردم خود را بکشد یکپارچه بماند. متاسفانه، طی سال گذشته ارسال اسلحه از روسیه به سوریه ادامه داشته است. هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا گفت «به گمان من، روس ها در حقیقت رژیم اسد را در زمانی که ما باید برای انتقال سیاسی کار کنیم تقویت می کنند. بنابراین، من منتطر هستم با کوفی عنان، کشورهای همفکر و ونیز باروس ها کار کنم.»

آمریکا به پشتیبانی از عنان در کوشش هایش ادامه می دهد. هیلاری کلینتون گفت «ما همچنین کاملا آگاه هستیم که اسد تا کنون هیچیک از شش ماده طرح صلح عنان را اجرا نکرده است. ولی ما همچنین می دانیم ناظران سازمان ملل متحد دو کار مهم انجام داده اند. در بسیاری از حوزه هایی که حضور دارند خشونت کاهش یافته است. و آنها، وقتی رویدادهای دهشتناک مانند کشتارهای اخیر را گزارش می دهند، بعنوان چشم های جهانیان عمل می کنند.»

سوری ها هنوز می ترسند رژیم اسد بی رحم تر شود. به این دلیل است که آمریکا همچنان از رهبران بازرگانی، مذهبی و نظامی می خواهد بایستند و بخواهند پشتیبانی بیشتر از آن متوقف شود.

هیلاری کلینتون گفت پیام ما به مردم سوریه روشن است: «جهان در کنار شما ایستاده است، و ما عذاب شما را در برابر خشونت نادیده نخواهیم گرفت. و پیام ما برای رژیم اسد این است که وقت آن است به نقض آشکار حقوق مردم خود پایان دهد، کنار برود تا آن که انتقال سوریه بتواند به آرامی و به گونه ای دمکراتیک انجام شود.»
XS
SM
MD
LG