لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا مسجد محل فرماندهی داعش در شهر هجین را بمباران کرد


شهر هجین در سوریه به عنوان آخرین پایگاه فرماندهی داعش شناخته می‌شود.
شهر هجین در سوریه به عنوان آخرین پایگاه فرماندهی داعش شناخته می‌شود.

در حمله هوایی شنبه شب نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه، مسجدی در شهر هجین، که داعش از آنجا به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل استفاده می کرد، ویران شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هجین آخرین پایگاه بزرگ داعش در سوریه است.

این شهر که در شرق رود فرات قرار دارد، از ماهها پیش صحنه درگیری شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا، با نیروهای داعش بوده است.

سخنگوی ائتلاف می گوید که ۱۸ جنگجوی داعش در مسجد شهر هجین مستقر بودند و از آنجا به منزلۀ پایگاه برای حملاتشان استفاده می کردند.

به گفته سخنگوی این ائتلاف به رهبری آمریکا، در حمله شنبه شب همه این تروریستها کشته شدند و با کشته شدن آنها قابلیت عملیاتی داعش در منطقه از میان رفت و تهدیدهای این گروه به حمله تا حد زیادی خنثی شد.

روز جمعه، سخنگوی کرد عملیات در شرق دیرالزور از حمله قریب الوقوع به هجین و بیرون راندن داعش از آنجا خبر داده بود.

آزاد شدن هجین ضربه مهمی به ستیزه جویان داعش است. این شهر که نزدیک مرز عراق است، آخرین مقر اصلی داعش به شمار می رفت. داعش هنوز کنترل چندین روستای اطراف را در دست دارد.

گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا که اخبار خود را از فعالان سوری می گیرد، اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه اوایل صبح جمعه هجین را با پشتیبانی هوایی ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا تصرف کردند.

این گروه می گوید نیروهای داعش به روستاهای اطراف هجین عقب نشینی کردند و درگیری ها با تعقیب پیکارجویان از سوی نیروهای دموکراتیک، بیرون از شهر جریان دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک سخنگوی شبه نظامیان کرد سوریه گفته است که درگیری‌های شدید در بخش‌های کوچک هجین در جریان است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG