لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

دولت آمریکا می‌گوید گزارش‌های متعددی از وقوع حمله شیمیایی در سوریه دریافت کرده است


یک مقام آمریکایی روز پنجشنبه دوم خرداد ماه اعلام کرد که گزارش‌های متعددی از وجود عوارض حمله شیمیایی در میان برخی ساکنان منطقه‌ای در شمال غرب سوریه به دست دولت رسیده، اما هنوز نتیجه‌گیری قطعی در این مورد انجام نشده است.

به گزارش رویترز، یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا گفت منابع متعددی در اختیار داریم که می‌گویند برخی مخالفان اسد به بیمارستان‌های محلی منتقل شده و عوارضی در آنها مشاهده شده که با عوارض قرار گرفتن در معرض حمله شیمیایی مطابقت دارد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا، که خبرگزاری رویترز نام او را در گزارش خود مشخص نکرده است، در ادامه خاطر نشان می‌کند که تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد و دولت ایالات متحده هنوز به نتیجه‌گیری قطعی نرسیده است.

گروه‌های مخالف بشار اسد هفته جاری مدعی شده بودند که حکومت این کشور در جریان حمله به مواضع مخالفان در استان ادلب در روز یک‌شنبه ۱۹ مه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است.

پیشتر و به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر سر آنچه استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی عنوان شده است، نیروهای آمریکایی دو بار در تاریخ‌های آوریل ۲۰۱۷ و آوریل ۲۰۱۸ مواضع سوریه را بمباران کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG