لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

کمک آمریکا به تامین نیازهای انسانی در سوریه


بحران انسانی ناشی از مناقشه در سوریه، ضربات گیج کننده ای بر مردم کشور وارد می آورد. بیش از صد هزار تن کشته شده اند. بیش از دو میلیون آواره برای پرهیز ازخشونت و در جستجوی ایمنی به ورای مرزهای سوریه گریخته اند. بیش از پنج میلیون نفر هنوز در داخل کشور آواره هستند، و در حالی که از نبرد می گریزند از روستایی به روستای دیگر می روند. بسیاری ازکودکان دو سال است به مدرسه نرفته اند، و زنان و دختران بیشماری قربانی تجاوز و خشونت جنسی شده اند.

در پاسخ به نیازهای فزاینده، آمریکا میزان کمک های خود را به بیش از یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون دلار در داخل سوریه و در سراسر منطقه افزایش داده است. کمک آمریکا به چهار میلیون و ٢٠٠ هزار نفر درتمام ١٤ استان سوریه می رسد. ازطریق تمام راه های ممکن – سازمان ملل متحد، سازمان های بین المللی وغیردولتی ، وسازمان های محلی- توزیع می شود. ایالات متحده درحال حاضر از ٢٦٠ مرکز پزشکی درسراسر سوریه پشتیبانی می کند .آنها بیش از ٤٦٠ هزار بیمار را درمان کرده اند و ١١٣ هزار عمل جراحی انجام داده اند.

آمریکا همچنین بزرگترین منبع رساندن غذا به کسانی است که بحران بر آنها اثر گذاشته است، از جمله افراد و گروه هایی که به کشورهای همسایه گریخته اند. کمک غذایی آمریکا ازطریق برنامه جهانی غذا و سازمان های غیردولتی هر ماه بیش از سه میلیون نفر در داخل سوریه و بیش از یک میلیون آواره در اردن، لبنان، ترکیه، عراق ومصر را یاری می دهد.

بزرگترین عاملی که تحویل کمک های انسانی در داخل سوریه را محدود می کند، همچنان دشواری دسترسی به تمام مناطق است. در نتیجه، کمک کافی به کسانی که بیشترین نیاز را دارند نمی رسد. شدت گرفتن خشونت تهدیدی جدی برای امدادگران شجاعی است که برای تحویل بسته های کمک هر روز با خطر بازداشت یا مرگ روبرو هستند. نیازهای فزاینده نیز گیج کننده است. ننسی لیندبورگ، معاون مدیر آژانس آمریکایی توسعه بین المللی، گفت «گام پیش گذاری تمام کشورها برای حمایت از مردم سوریه، هرگز چنین مهم نبوده است.»

کمک انسانی زندگی ها را نجات می دهد وازرنج مردم سوریه می کاهد. آمریکا به تاکید بر بهبود روند رساندن کمک های انسانی و امنیت امدادگران ادامه خواهد داد، در همین حال با جامعه بین المللی حهت یافتن یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به خونریزی، یک بار و برای همیشه، کار می کند.
XS
SM
MD
LG