لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

دیدگاه: اسد باید برود، آمریکا باید روسیه را برای جایگزینی دیکتاتور سوریه تحت فشار بگذارد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

یادداشتی در وبسایت «فاکس نیوز» از اُبِی شهبندر، کارشناس امنیت بین المللی در بنیاد «نیو آمریکا» و تحلیل گر پیشین امور خاورمیانه در وزارت دفاع ایالات متحده، و مایکل پریجنت، کارشناس «انستیتو هادسن» و افسر اطلاعاتی پیشین آمریکا

با وجود حمله به تاسیسات شیمیایی سوریه، ایران و روسیه، متحدان بشار اسد، بسیار بعید است به خواست پرزیدنت ترامپ مبنی بر دست کشیدن از اقدامات جنایتکارانه اسد توجهی کنند؛ و با وجود این حمله تازه اسد به احتمال زیاد باز هم از جنگ افزار شیمیایی استفاده خواهد کرد.

در نتیجه، رئیس جمهوری آمریکا باید آماده صدور دستور حملات موشکی بعدی و اتخاذ تدابیری شدید علیه دیگر تاسیسات تحقیقاتی و شیمیایی سوریه و همچنین علیه هواپیماها و نیروهای به کار برنده تسلیحات شیمیایی باشد. ما نباید منتظر بنشینیم تا اسد بار دیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند.

پرزیدنت ترامپ باید روس ها را تحت فشار بگذارد تا ایران را به حاشیه رانده و اسد را با یک رهبر انعطاف پذیرتر جایگزین کنند که تمایل داشته باشد برای پایان دادن به جنگ هفت ساله هولناک داخلی در سوریه با اپوزیسیون به یک توافق برسد.

تنها راه تحقق این امر ارسال این پیام به مسکو و تهران است که ایالات متحده آماده پرتاب موشک های بیشتری علیه اهداف رژیم اسد و سپاه پاسداران و دست نشانده هایش در سوریه است.

ما باید سطحی مداوم از فشار نظامی علیه دمشق و تهران را حفظ کنیم، تا مسکو بپذیرد باید از دست ایران و اسد خلاص شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG