لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

آمریکا: در حال رفع "مشکل زبان" در ارتباط تلفنی با منابع سوری هستیم


به گفته ماکر تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط تلفنی با سوری ها برای دریافت گزارش از نقض احتمالی توافق ترک مخاصمه مشکل زبان وجود دارد.
به گفته ماکر تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط تلفنی با سوری ها برای دریافت گزارش از نقض احتمالی توافق ترک مخاصمه مشکل زبان وجود دارد.

وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که در تلاش است تا مشکلات زبانی موجود در ارتباطات تلفنی مستقیم و ۲۴ ساعته با منابع سوری برای دریافت گزارش‌های مربوط به نقض احتمالی توافق ترک مخاصمه در سوریه را بر طرف کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ماکر تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن اعلام این مطلب گفت، برخی از داوطلبانی که پاسخگوی این تماس‌های تلفنی هستند، اشراف کافی به زبان عربی برای انتقال دقیق مطالب آنها ندارند.

به گفته او وزارت خارجه در حال بررسی موضوع بوده و مصمم است اطمینان یابد که این مشکل برطرف خواهد شد.

این مشکل زمانی مطرح شد که چند فرد عرب زبان برای ارائه گزارش‌هایی از نقض توافق ترک مخاصمه‌ – که از روز شنبه اجرا شد – با شماره‌ تلفن‌های مخصوص این امر تماس گرفتند، اما بعدا گفتند اطمینان ندارند که طرف مقابل اظهارات آنها را به طور کامل متوجه شده است یا خیر.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت تلفن‌های در نظر گرفته شده برای ارتباط ۲۴ ساعته با منابع داخل سوریه، در مدت زمان بسیار کوتاهی راه اندازی شد و از این رو مسئولان زمان کافی برای ارزیابی مناسب توانایی و تسلط اپراتورها به زبان عربی در اختیار نداشتند.

XS
SM
MD
LG