لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۳

نیاز به افزایش کمک برای آوارگان سوری


زمستان در خاورمیانه به ویژه سرد بوده است. سرمای شدید، باران های سنگین، بادهای شدید و برف بی سابقه، دست به دست هم داده و زندگی را برآوارگانی که از خشونت در سوریه می گریرند، بسیار سخت کرده است.

سوریه یکی از بدترین بحران های انسانی در سالهای اخیر را تجربه می کند. از آغاز جنگ داخلی در نزدیک ۴ سال پیش، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار سوری در کشورهای همسایه پناه گرفته اند، در حالی که ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در داخل آواره شده اند.

بنا به گزارش سازمان ملل متحد که ۳۱ ژانویه منتشر شد، از آغاز خشونت در مارس ۲۰۱۱ ، افزایش نیازهای انسانی در سوریه شش برابر از حمایت مالی بیشتر شده است. در حقیقت، طی سه سال گذشته، شمار سوری هایی که به غذا نیاز دارند از یک میلیون نفر به ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافته است؛ رقمی بیش از نیمی از جمعیت سوریه.

در همین دوره، پول و اعتبارات مالی به همین نسبت بیشتر نشده است. هرچند از ۲۱۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ به یک میلیارد دلار تا پایان سال ۲۰۱۴ رسید، اما کمتر از ۵۰ درصد مبلع مورد نیاز بوده است.

آمریکا همچنان متعهد است از قربانیان خشونت در سراسر جهان حمایت کند. آمریکا بزرگترین کمک کننده به نیازهای انسانی در سوریه است و از آغاز مناقشه بیش از ۳ میلیارد دلار پرداخته است.

در نیمه فوریه، کلی کلمنتز مدیر کل وزارت خارجه در امور جمعیت، آوارگان و مهاجران اعلام کرد آمریکا ۱۲۵ میلیون دلار دیگر برای کمک های غذایی اضطراری در اختیار برنامه جهانی غذا، که شش میلیون نفر را تغذیه می کند، قرار خواهد داد.

او گفت آمریکا تلاش می کند از هر راهی که امکان دارد به نیازمندان، هر کجا هستند، کمک کند، اما یاد آور شد وضعیت بسیار دشواری که آوارگان سوری با آن روبرو هستند، پاسخی جمعی و فوری را ایجاب می کند.

XS
SM
MD
LG