لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

نقض آتش بس سوریه باید متوقف شود


گزارش ها حاکی است هواپیماهای رژیم سوریه با بمباران ناحیه دیر السفیر در جنوب شرقی دمشق، متوقف شدن یک ماهه خصومت ها را نقض کرده اند. بیش از ۳۰ تن، شامل زنان و کودکان کشته و ده ها نفر مجروح شدند.

ایالات متحده از حملات هوایی ۳۱ مارس بر یک مدرسه و یک بیمارستان بشدت ناراحت است، و حان کربی سخنگوی وزارت خارجه گفت "ما هر حمله ای علیه غیر نظامیان را بشدت محکوم می کنیم."

فرانسه نیز حمله را به عنوان نقض ترک مخاصمه محکوم کرد. سخنگوی وزارت خارجه گفت "هدف این عمل نکوهیده این است که مردم سوریه به وحشت بیافتند و کوشس های بین المللی برای یافتن یک راه حل سیاسی، بجائی نرسد."

در پیوستن به توقف خصومت ها، رژیم سوریه به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد متعهد شد. قطعنامه خواهان پایان فوری هر حمله ای علیه غیر نظامیان شد و تمام طرف ها را به پای بندی به تعهدات خود بر اساس قوانین بین المللی فراخواند. آمریکا می خواهد تمام حملات علیه غیر نظامیان بی درنگ متوقف شود.

جان کربی گفت آمریکا در حالی که به حمایت از مذاکرات به سوی انتقال سیاسی که بتواند به مناقشه سوریه پایان بخشد ادامه می دهد، تکرار می کند که لازم است تمام طرف ها خصومت را متوقف سازند و قوانین بین المللی را رعایت کنند.

XS
SM
MD
LG