لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۸

اهمیت تقویت اوپوزیسیون معتدل سوریه


جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید

نیروهای معتدل در سوریه سال ها با دشمنی چند سر در کشور روبرو بوده اند: رژیم اسد، که از تسلیحات شیمیایی و بمب های بشکه ای علیه شهروندان سوری استفاده کرده است؛ رزمندگانی که توسط جمهوری اسلامی ایران، متحد اسد، مجهز می شوند؛ و تروریست های اسلامی نابکار مانند دولت اسلامی در عراق و شام، یا داعش، که اخیرا تشکیل یک خلافت اسلامی را در مناطقی در عراق و سوریه که به زور تصرف کرده است اعلام کرد.

اکنون رئيس جمهوری ايالات متحده، باراک اوباما، ۵۰۰ میلیون دلار اضافی از کنگره برای آموزش و تجهیز عناصر اوپوزیسیون سوریه که به گونه ای مناسب بررسی شده اند، درخواست کرده است.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، گفت کمک اضافی دو هدف دارد: تقویت کوشش های اپوزیسیون معتدل سوریه علیه رژیم اسد، و متوقف ساختن تاخت و تاز تروریست ها.

وی افزود، «رژیم اسد به دلیل خشونت دهشتناک علیه مردم سوریه، مشروعیت خود را برای حکومت از دست داده است. بنابراین، با تقویت توانایی و موقعیت عناصر معتدل اپوزیسیون سوریه، ما می توانیم به هردو هدف برسیم، يعنی افزایش قدرت آنها برای شکست دادن رژیم اسد ، یا دست کم ایستادگی در برابر خشونت دهشتناک رژیم اسد، و دشوار ساختن بهره برداری از بی ثباتی در کشور برای عناصر افراطی.»

ایالات متحده آمریکا با دادن اين کمک اضافی نه تنها می خواهد به دفاع از مردم سوریه و مقابله با تهدیدهای تروریستی کمک کند، بلکه موجب شود شرایطی برای حل سیاسی مناقشه سوریه از راه مذاکره، که به خروج اسد از قدرت و بازگشت ثبات به کشور منجر خواهد شد، بوجود آید.

XS
SM
MD
LG