لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۴

سیلوستر استالونه با «بی‌مصرف‌ها» خداحافظی کرد


بازیگران سومین فیلم «بی‌مصرف‌ها»
بازیگران سومین فیلم «بی‌مصرف‌ها»

سیلوستر استالونه، بازیگر مشهور آمریکایی، با مجموعه سینمایی «بی‌مصرف‌ها» خداحافظی کرد.

او پس از پایان فیلمبرداری صحنه‌های خود در چهارمین فیلم از این مجموعه، با انتشار یک پیام تصویری در اینستاگرم گفت زمان خداحافظی فرا رسیده است.

به این ترتیب سیلوستر استالونه پس از ۱۲ سال بازی در این مجموعه سینمایی حادثه‌ای که نقش مهمی در پیدایش آن داشت، بی‌مصرف‌ها را ترک می‌کند.

او در پیام تصویری خود، این تصمیم را تلخ و شیرین توصیف کرد، اما یادآور شد که «آماده‌ است تا نقش اصلی را به جیسون استاتهام واگذار کند.»

سیلوستر استالونه که یکی از موفق‌ترین ستاره‌های فیلم‌های حادثه‌ای در دهه‌های اخیر است، در پیامش گفت که همواره تلاش کرده است آثارش در حد ممکن پیام خاصی برای مخاطب داشته باشد و بیانگر عواطف و احساسات انسانی باشد.

او که سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، در پایان گفت که زمان چالش جدیدی فرا رسیده و برای پروژه‌های بعدی خود که از آنها نام نبرد آماده می‌شود.

بی‌مصرف‌ها، ماجرای گروهی از نیروهای نخبه و عمدتا از دور خارج شده یا بازنشسته، ولی بسیار ماهر را به تصویر می‌کشد که برای انجام مأموریت‌های خطرناک به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند. رهبری این گروه را بارنی راس با بازی سیلوستر استالونه بر عهده دارد.

نخستین فیلم این مجموعه به کارگردانی استالونه در سال ۲۰۱۰ با استقبال غیرمنتظره‌ای همراه شد و فروش بالایی در گیشه داشت. سه فیلم گذشته بی‌مصرف‌ها در مجموع بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در جهان فروش داشت.

این مجموعه با بازی ستاره‌های کهنه‌کار فیلم‌های حادثه‌ای، مانند آرنولد شوارتزنگر و بروس ویلیس، و بازسازی صحنه‌های کلاسیک تیراندازی، انفجار، و تعقیب و گریزهایی به سبک سینمای دهه‌های هشتاد و نود میلادی، خاطرات نوستالژیک دوستداران سینمای حادثه‌ای را زنده کرد.

در چهارمین فیلم بی‌مصرف‌ها، علاوه بر سیلوستر استالونه، هنرمندان دیگری چون جیسون استاتهام، دولف لانگرن، رندی کوتور، مگان فاکس، اندی گارسیا، و فیفتی سنت حضور دارند.

در صورت ادامه این مجموعه سینمایی، جیسون استاتهام جایگزین سیلوستر استالونه می‌شود و رهبری گروه را بر عهده خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG