لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

دیدگاه| قانونگذار ارشد جمهوریخواه: خشونت و ترور هیچ جایی در سیاست ندارد


یادداشت استیو اسکالیس، قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا، در بخش نظرات وبسایت فاکس نیوز

این روزها اقدامات شرارت بار تیتر درشت اخبار شده است. تازه ترین نمونه آن قصد حملات انفجاری گزارش شده علیه پرزیدنت اوباما و همسرش میشل اوباما، پرزیدنت بیل کلینتون و همسرش هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا، «سی ان ان» و دیگران است.

خوشبختانه هیچ کس آسیبی ندیده است. من به قابلیت های افسران پلیس مان در کشاندن افراد مسئول به پیشگاه عدالت اطمینان بالایی دارم. اما ممکن است دیگرانی تحت تاثیر این اقدامات قصد انجام کارهای مشابهی را داشته باشند.

در آمریکا، ما به عشق به کشور و احترام مان برای همدیگر به خود می بالیم. ما همیشه، وقتی مساله از اهمیت بالایی برخوردار بوده، توانسته ایم اختلافات مان را کنار گذاشته و از آرمان های میهن پرستانه خود دفاع کرده و به همسایگان نیازمندمان کمک کنیم. اکنون ما در یکی از آن نقاط عطف نادر قرار داریم و لازم است آن روحیه مدنیت را تزریق کنیم که همه را یکپارچه می کند .

من الطافی شامل حالم شد تا پس از جان به در بردن از سوء قصدی با انگیزه های سیاسی، هنگام تمرین بیسبال با قانونگذاران در سال گذشته، بهترین روحیه آمریکا را تجربه کنم.

آمریکا نیک تر از این اقدامات تهدید آمیز، ارعاب و خشونت علیه مردم بر مبنای باورهای سیاسی شان است. شان ما بهتر از این ها است و ما از این مرحله عبور خواهیم کرد.

معروف است که در «کنوانسیون قانون اساسی» سال ۱۷۸۷، شخصی از بنجامین فرانکلین پرسید: «چه به دست آوردیم، یک جمهوری یا یک سلطنت؟»

فرانکلین پاسخ داد: «یک جمهوری، اگر بتوانید آن را حفظ کنید.»

۲۳۱ سال بعد، ما فرصتی دوباره برای پاسخ به آن پرسش حیاتی داریم.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG