لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

تغییر در سوپرمارکت‌های آمریکایی؛ پیش به سوی فروش غذای سالم


سون الون (7/11) از جمله سوپرمارکتهای زنجیره ای در آمریکاست.
سون الون (7/11) از جمله سوپرمارکتهای زنجیره ای در آمریکاست.

سوپرمارکت های آمریکایی که مشابه بقالی های قدیم هستند، به فروش خوراکی های بی کیفیت معروف اند. در هر فروشگاهی می توانید هات داگ، پیتزاهای چرب و «بال مرغ» پیدا کنید. اما حالا اعلام شده که این فروشگاه ها تصمیم گرفته اند غذاهای بی کیفیت را با نوع با کیفیت و سالم جایگزین کنند.

دگرگونی در این صنعت ۵۵۰ میلیون دلاری در نمایشگاه «انجمن ملی فروشگاه های زنجیره ای» در شیکاگو در ماه گذشته پیشنهاد شد.

فروش غذا در این سوپرمارکتها، چند دهه پیش با گذاشتن چند موز در کنار صندوق فروشگاه آغاز شد و حالا به جنبش بزرگ و کاملی با هدف فروش اجناس سالم تر به مصرف کنندگان – به ویژه نسل قرن بیست و یکمی ها- تبدیل شده است.

دلایل ویژه ای برای این دگرگونی وجود دارد. فروش نوشابه های گازدار، سیگار و بنزین – که از دیرهنگام از اصلی ترین منابع درآمد مغازه های سوپرمارکت بودند در حال نزول است. همچنین رونق گرفتن دادو ستد اینترنتی پایه و اساس این سوپرمارکتها را به لرزه انداخته است.

«جف لنار» معاون استراتژیک انجمن ملی سوپرمارکتها می گوید، «این یک تکامل مداوم است. اگر خیال می کنید الگوی امروز ، می تواند موفق شود ، اشتباه می کنید. محصولات جانشین بسته بندی شده مثل گوشت های مرغوب خشک شده و بسته های پروتئینی می تواند همراه با غذاهای آماده تازه به فروش برسد.»

او می گوید سالادها نمی توانند جای ساندویچ های هات داگ را بگیرند اما می توانند به عنوان جانشین عرضه شوند.

تغییرات در سوپرمارکت های زنجیره ای از مدتی پیش اغاز شد. به عنوان مثال فروشگاههای سی وی اس (CVS) از یکسال پیش فروش انواع سیگار را متوقف کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG