لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

نیویورک و نیوجرسی در کانون یک توفان دیگر


در آمریکا، ساکنان ایالت های شرقی نیوجرسی و نیویورک دوباره خود را برای رویارویی با یک توفان توام با بارندگی های شدید آماده می کنند؛ ضمن آنکه هنوز نخستین مراحل بازسازی ویرانی های ناشی از توفان دریائی هفته گذشته را می گذرانند.

هواشناسان سرعت بادهای توفان جدید را، برای امروز، چهارشنبه، قریب ۹۵ کیلومتر در ساعت پیش بینی کرده اند که می تواند به فروافتادن درخت ها و قطع کابل های برق منجر شود. امدادگران در منطقه کماکان در تلاش برای برق رسانی به هزاران نفری هستند که در جریان توفان مهیب سندی برق خود را از دست داده اند.

در شهر نیویورک، امروز، پارک ها و محله های عمومی نزدیک به ساحل بسته خواهد بود و عملیات ساختمانی متوقف می ماند. بارندگی شدید و بالا آمدن سطح آب تا حدود یک متر می تواند در بعضی محله ها به ایجاد سیل منجر شود و سکنه آسیب دیده از توفان دریائی سندی را با مشکلات بیشتری مواجه سازد.

مسئولان امور در نیویورک دیروز قریب ۶۰۰ نفر را از چهار مرکز درمانی به اماکنی امن تر منتقل ساختند، و در ایالت نیوجرسی نیز به سکنه دو شهر نزدیک به آب های ساحلی دستور داده شده است قبل از مواجه شدن با توفان جدید به محله های مرتفع بروند.

توفان دریائی سندی علاوه بر اینکه بیش از ۱۰۰ نفر را در آمریکا کشت، خساراتی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار نیز باقی گذاشته است. کاخ سفید دیروز اعلام کرد بیش از ۲۶۳ هزار نفر تاکنون برای استفاده از کمک های فدرال تقاضا داده اند.

ویرانی ها و قطع برق، رای دادن را برای هزاران نفر از سکنه نیویورک و نیوجرسی در انتخابات دیروز ریاست جمهوری دشوار کرده بود.

دولت های ایالتی در هر دو ایالت، با وضع تصمیماتی فوری واضطراری به کمک به سکنه ای شتافتند که اماکن مسکونی خود را از دست داده اند. مجاز شناختن افرادی که فعلا درسرپناه های موقت زندگی می کنند به رای دادن در حوزه هائی خارج از محل سکونت دائمی خود، و نیز رای دادن با استفاده از فاکس و ای میل، از جمله این تصمیمات بود.

مقامات در شهر نیویورک، برای دسترسی مردم به حوزه های رای گیری، اتوبوس فراهم کردند، و در نیوجرسی نیز مقامات ورقه های رای را در سرپناه های موقت در اختیار متقاضیان قرار دادند.
XS
SM
MD
LG