لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۲

دشواری های رای دهندگان در نیویورک و نیو جرسی


2012 US election
2012 US election
رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا بویژه در نیویورک و نیوجرسی دشوار بوده است، در آنجا صدها هزار نفر در تلاش هستند خود را از زیر آوار تندباد سندی در هفته گذشته بیرون بکشند.
دولت های هر دو ایالت برای کمک به مردمی که در اثر تندباد در بدر شده اند اقداماتی به اجرا گذاشته اند، از جمله این که به آنها اجازه شده است در محل هایی غیر از حوزه های تعیین شده رای بدهند. در نیوجرسی مردم می توانند با ای میل و فکس رای بدهند، با این حال ممکن است به کسانی که در انتظار برقراری جریان برق هستند زیاد کمک نکند.
در نیویورک برای کمک به ساکنان جهت رسیدن به حوزه های رای گیری سرویس های اتوبوس برقرار شده است، در حالی که برخی از بخش های نیوجرسی ورقه های رای را به پناهگاه های اورژانس تحویل داده اند.
خبرنگار صدای امریکا می گوید برخی از رای دهندگان در شهر نیویورک ابراز نگرانی کرده اند که شمار رای دهندگان به دلیل تند باد ممکن است پایین تر از سطح معمول باشد.
برخی از قربانیان توفان می گویند مشکلات آنها بیشتر از آن است که فرصت کافی برای رای دادن پیدا کنند.
باراک اوباما رییس جمهوری روز سه شنبه تمرکز خود را از مبارزات انتخاباتی تغییر داد و برای آگاهی از جدید ترین کوشش های امدادی با مقامات ارشد دولت ملاقات کرد. بیانیه کاخ سفید که پس از جلسه منتشر شد می گوید بیش از ۲۶۴ هزار نفر برای کمک اضطراری فدرال تقاضا نامه پر کرده اند.
تند باد بیش از ۱۰۰ تن را در امریکا کشت و بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار خسارت ببارآورد.
XS
SM
MD
LG