لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۷

نخستین واکنش کاربران ایرانی به موضع ترامپ: مثل اوباما در سال ۸۸ نباشید


تظاهرات در مشهد (عکس: ایران نیوز)
تظاهرات در مشهد (عکس: ایران نیوز)

با آن که توئیت پرزیدنت ترامپ و بیانیه وزارت خارجه دولت ایالات متحده آمریکا در ساعات اولیه بامداد اولین روز هفته به وقت ایران صادر شد اما با استقبال قابل توجهی از سوی کاربران ایرانی مواجه شد و پیش بینی می‌شود که در ساعات آینده بحث و گفتگو بر سر موضع دولت پرزیدنت ترامپ داغ‌تر و پردامنه‌تر شود.

در ادامه برخی از واکنش‌های کاربران ایرانی در صفحات شبکه‌های اجتماعی صدای آمریکا را مرور می‌کنیم.

شما هم در زیر این پست فیسبوک ما، در بحث شرکت کنید

سعید با مقایسه رئیس جمهوری فعلی و سابق آمریکا نوشته است: لطفا مثل اوباما نباشید و از مردم ایران حمایت کنید.

رضا هم مثل سعید می‌نویسد: سال ۸۸ در خیابان‌ها شعار می‌دادیم «اوباما یا با اونا یا باما» حالا ترامپ از ما حمایت کرده اما بعضی می‌گویند لازم نداریم. اگر حمایت جهانی نباشد پس فردا مثل بشار اسد مردم را در خیابان به رگبار می‌بندند.

عده‌ای از کاربران هم گفته‌اند که عدم حمایت آمریکا از حکومت محمدرضا شاه پهلوی باعث سقوط او و بر سر کار آمدن جمهوری اسلامی شده است. اما غزل در پاسخ می‌گوید: آن موقع رییس جمهور دموکرات سرکار بود حالا جمهوری‌خواه. هر دوره از تاریخ شرایط خودش رو داره. رکس تیلرسون از همون اول موضعش درباره ایران رو گفته بود.

شما هم در بحث شرکت کنید:

آریا هم معتقد است: پشتیبانی کنید از هر راهی که میشه.این پشتیبانی ها در پایان به سود ملت آمریکا و ایرانه و آتش خاورمیانه رو خاموش میکنه.

کاربر دیگری هم می‌نویسد: مردم ایران خواستار برگزاری یک انتخابات آزاد برای تعیین نوع حکومت دلخواه خود هستند.از سازمانهای بین المللی و رهبران دنیا می خواهیم که بطور قاطع رژیم جنایتکار و غارتگر جمهوری اسلامی را محکوم نموده و زمینه برگزاری یک همه پرسی در ایران را فراهم نمایند.

ثمر خواستار موضعگیری سایر کشورهای غربی مشابه دولت پرزیدنت ترامپ شده است.

اما کاربری به نام داوود می‌گوید که مساله گرانی‌ها یک موضوع «خانوادگی» است و نیازی به حمایت آمریکا نیست چون «همه مردم پشت رهبری فرزانه هستند».

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG