لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۳

گزارش پرزیدنت ترامپ درباره وضعیت عمومی کشور مقابل «دریای مخالفان»


پرزیدنت گزارش سالانه «وضعیت عمومی کشور»
پرزیدنت گزارش سالانه «وضعیت عمومی کشور»

سایت هیل در گزارشی به استقبال گزارش سالانه «وضعیت عمومی کشور» توسط پرزیدنت ترامپ رفته است که سومین گزارش او به شمار می آید:‌

وقتی پرزیدنت ترامپ سه شنبه شب بر روی سکو ایستاده و به صحن مجلس نمایندگان می نگرد، چهره شماری از دموکرات ها را می بیند که مشتاق شکست او در انتخابات سال ۲۰۲۰ هستند.

سناتور دموکرات کوری بوکر از ایالت نیوجرسی که به تازگی آغاز فعالیت انتخاباتی اش را اعلام کرد، به همراه سناتور دموکرات کاملا هریس از ایالت کالیفرنیا آن جا خواهند بود. سال گذشته، هر دو آن ها برخوردی شدید با برت کاوانا، قاضی دیوان عالی، در جریان جلسات بررسی صلاحیت اش داشتند. قاضی کاوانا در ردیف اول در کنار دیگر قضات دیوان عالی خواهد نشست.

ترامپ همچنین در میان حاضران چهره سناتور دموکرات «کرستن جیلیبرند» هم ایالتی اش از نیویورک و سناتور دموکرات الیزابت وارن از ایالت ماساچوست را خواهد دید که اغلب از او به طنز به عنوان «پوکاهونتاس» نام می برد، زیرا ادعا کرده از تبار بومیان آمریکا است.

تولسی گبارد، نماینده دموکرات از هاوایی، از دیگر رقبای بالقوه ترامپ است. شماری از دموکرات ها هم در حال سبک و سنگین کردن ورود به رقابت ها هستند: اریک سوالول از ایالت کالیفرنیا، سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت، امی کلوبشار از ایالت مینه سوتا و شرود براون از ایالت اوهایو.

پرزیدنت ترامپ همچنین ممکن است فکر کند اشتباه می بیند: حولیان کاسترو، وزیر مسکن دولت اوباما، از دیگر رقبای او، آن جا نخواهد بود ولی برادر دوقلویش حواکین کاسترو، نماینده دموکرات از تگزاس، احتمالا در میان حضار خواهد بود.

انتظار می رود شماری از زنان قانونگذار به نشانه همبستگی با زنان پیشتاز در جنبش حق رای زنان در آمریکا در لباس های سفید ظاهر شوند. این حرکت همچنین نشانگر رکورد حضور زنان قانونگذار در کنگره کنونی است.

شماری از قانونگذاران دموکرات این سخنرانی را تحریم کرده اند: جان لوئیس و هنک جانسون.

گروه دیگری از دموکرات ها با مهمان هایی که با خود همراه می آورند پیامی سیاسی می فرستند. بانی واتسن کلمن و جیمی گومز، دو مهاجر آمریکای لاتین را دعوت کرده اند که بدون اجازه اقامت در باشگاه گلف ترامپ در نیوجرسی کار می کردند.

کمرون کسکی یکی از دانش آموزان نجات یافته از تیراندازی مرگبار در پارک لند که خواهان تغییر قوانین کنترل اسلحه است، از دیگر مهمان هاست.

بیش از یک دهه است که این تعداد قانونگذار در کنگره عزم شکست رئیس جمهور در انتخابات را نداشته اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG