لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

ایالات متحده:‌ آمریکا به کسانی که در بازگشت دموکراسی به ونزوئلا اخلال ایجاد کنند واکنش نشان می‌دهد


نیروهای نظامی وفادار به مادورو مرز میان ونزوئلا و کلمبیا که قرار بود کمک‌های بشردوستانه از آن ارسال شود، مسدود کرده‌اند
نیروهای نظامی وفادار به مادورو مرز میان ونزوئلا و کلمبیا که قرار بود کمک‌های بشردوستانه از آن ارسال شود، مسدود کرده‌اند

کیمبرلی برایر، معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور نیمکره غربی، روز پنجشنبه ۱۸ بهمن در پیامی در توئیتر نسبت به هرگونه اخلال در بازگشت دموکراسی به ونزوئلا و همچنین کسانی که «ثروت ملت این کشور را غارت می‌کنند» هشدار داد که آمریکا به آن واکنش نشان خواهد داد.

خانم برایر در این پیام نوشته است: «مادورو و اطرافیانش از مردم ونزوئلا دزدی کرده و اقتصاد ونزوئلا را نابود کرده‌اند. آمریکا به عملکرد خود در واکنش نشان دادن به کسانی که جلوی بازگشت دموکراسی را گرفته و یا ثروت کشور را چپاول می‌کنند، ادامه خواهد داد.»

وزارت خارجه آمریکا هم در پیامی در توئیتر با انعکاس بخش‌هایی از سخنرانی سالانه پرزیدنت ترامپ در مورد ونزوئلا نوشته است:‌«مادورو قانون اساسی ونزوئلا را گسسته کرده است. او مخالفان را به زندان می‌اندازد، رسانه‌ها را تعطیل کرده و در انتخابات دستکاری می‌کند. حالا هم جلوی ارسال کمک بشردوستانه به مردم ونزوئلا را گرفته است. ما پیش از این هم چنین مستبدانی دیده‌ایم. مادورو باید کنار گذاشته شود.»

آمریکا نخستین کشوری بود که ریاست جمهوری خوان گوایدو را به رسمیت شناخت. ایالات متحده نظام مادورو را «نامشروع» خوانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG