لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

وزیر آموزش آمریکا از طرح حذف بودجه المپیک معلولین دفاع می‌کند


به روز رسانی شده - پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که این بودجه تامین خواهد شد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بتسی دواس، وزیر آموزش ایالات متحده، از پیشنهاد خود برای حذف بودجه سازمان «المپیک معلولین» در آمریکا در برابر توفانی از انتقادهای ورزشکاران، چهره های سرشناس و سیاستمداران حامی آن دفاع می کند.

دواس زمانی هدف انتقاد قرار گرفت که دموکرات ها طرح او برای حذف بودجه آن گروه در قالب نزدیک به ۷ میلیارد دلار کاهش بودجه دولت فدرال برای سال آینده را مورد حمله قرار دادند. سازمان «المپیک معلولین» در سال جاری میلادی ۱۷.۶ میلیون دلار از وزارت آموزش ایالات متحده دریافت کرده که تقریبا ۱۰ درصد بودجه کل آن است.

دواس در بیانیه ای در پاسخ به انتقادها گفت او «دوستدار» فعالیت های آن سازمان است و «شخصا از ماموریت آن حمایت کرده» است. او در عین حال اشاره کرد که آن سازمان یک غیرانتفاعی خصوصی است که به تنهایی سالی ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی جمع آوری می کند. دواس در نهایت توضیح داد که وزارتخانه تحت امر او قادر به ادامه تامین بودجه آن گروه نیست: «چندین غیرانتفاعی ارزشمند هستند که از دانش آموزان و بزرگسالان معلول حمایت می کنند و ذره ای از کمک دولت فدرال بهره نمی برند. با توجه به واقعیت های بودجه کنونی ما، دولت فدرال نمی تواند همه برنامه های ارزشمند را تامین مالی کند، به خصوص آن‌ها که از حمایت چشمگیر بخش خصوصی بهره می برند.»

تام شرایور، رئیس المپیک معلولین، می‌گوید: «این سازمان المپیک معلولین قدیم نیست. این المپیک معلولین جدید است. ما فعالانه درگیر اهداف آموزشی هستیم که کشور در سطح فدرال تعریف کرده است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG