لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۷

آمریکا و کره جنوبی رزمایش نظامی دیگری برگزار می کنند


ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی قرار است تا کمتر از یک ماه از گذشت اولین رزمایش نظامی خود، دومین مانور مشترک نظامی خود را برگزار کنند. این رزمایش که یک هفته به درازا خواهد کشید از هم اکنون هشدار کره شمالی و انتقاد چین را موجب شده است.

اعلام خبر برگزاری تمرین های نظامی دریایی و زمینی یک هفته پس از آن منتشر می شود که کره جنوبی مانور زیر دریایی های خود را در نزدیکی مرزهای دریایی مورد اختلاف به پایان رسانده است. آن رزمایش موجب شد که کره جنوبی به منطقه محل تمرین ها گلوله توپ پرتاب کند.

حدود ۳۰ هزار سرباز آمریکایی و ۵۶ هزار سرباز کره جنوبی در مانورهای ۱۰ روزه که از روز دوشنبه ۱۶ ماه اوت آغاز و تا بیست و ششم این ماه به درازا خواهد کشید شرکت خواهند داشت.

وزارت دفاع آمریکا اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که برخی از تمرین ها در دریای چین که شبه جزیره کره را از کشور چین جدا می سازد برگزار می شود. قرار است ناو هواپیمابر و اتمی جرج واشنگتن نیز در این رزمایش مشترک شرکت داشته باشد.

هفته گذشته یک دریادار چینی گفته بود این مانورهای نظامی تحریک های جدیدی علیه پکن و منطقه به شمار می روند. کره شمالی نیز روز یکشنبه این رزمایش را «اقدامی خطرناک که می تواند به جنگ جدیدی منجر شود» خواند.

XS
SM
MD
LG