لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

ماموریت ویژه مقام آمریکایی به آسیای جنوب شرقی برای جلب حمایت از تحریم ایران


مارشال بیلینگزلی، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور تامین مالی تروریسم - آرشیو
مارشال بیلینگزلی، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور تامین مالی تروریسم - آرشیو

روزنامه ژاپنی «ماینیچی» چاپ توکیو از سفر یک مقام آمریکایی به آسیای جنوب شرقی برای جلب حمایت از تحریمها علیه ایران خبر داده است.

مارشال بیلینگزلی، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور تامین مالی تروریسم که از سنگاپور دیدار می‌کند، به خبرنگار این روزنامه گفته است، آمریکا از کشورهای جنوب خاوری آسیا می خواهد تحریمها علیه ایران را مراعات کنند.

hdk مقام آمریکائی گفت ما نمی خواهیم به این یا آن کشور بگوئیم چه بکنند و چه نکنند، اما با شفافیت تمام تاکید می کنیم هر شرکتی خودش باید تصمیم بگیرد که می خواهد با رژیم ایران یا با آمریکا و نظام مالی این کشور همکاری کند.

وی پیش بینی کرده است که اغلب شرکتها از تحریمهای آمریکا علیه ایران به شدت پشتیبانی خواهند کرد.

بیلینگزلی که در راس هیاتی از وزارتخانه‌های خزانه داری و خارجه، پیش از سفر به سنگاپور از اندونزی و مالزی دیدار کرده است، از سنگاپور به فیلیپین و تایلند خواهد رفت.

مقام آمریکائی با اشاره به نزدیک شدن اخیر دولت ایران به آسه‌آن و امضای پیمان همکاری، از ۱۰ کشور عضو این سازمان خواست در برابر ایران با احتیاط بسیار زیاد عمل کنند.

روزنامه به نقل از منابع ژاپنی می نویسد آمریکا شاید تلاش کند سنگاپور را به منع معامله با ایران، خرید نفت آن کشور، و همکاری در انتقال نفت ایران تشویق کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG