لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۱

اداره «نظارت بر غذا و دارو»ی آمریکا برخورد با برخی تولیدکنندگان سیگار الکترونیکی را شروع کرد


اداره نظارت بر غذا و دارو در آمریکا در حال بررسی برخورد با برخی از تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیکی است. این نهاد می گوید که نگران اعتیاد و شیوع استفاده از آن در میان نوجوانان است.

اداره نظارت بر غذا و دارو در آمریکا موسوم به اف دی ای، دلیل این تصمیم را، افزایش بی رویه و شتابان مصرف «ای-سیگارت» یا «سیگارهای الکترونیکی»، در نوجوانان اعلام کرده است.

علاوه بر این، اداره نظارت بر غذا و دارو گفته است که سیاست های روشنی برای تبلیغ این محصول اتخاذ کرده است که اجازه نمی دهند کمپانی های تولید کننده «سیگارهای الکترونیکی»، برای فروش محصول خود مردم، خصوصا نوجوانان را فریب دهند و سیگار الکترونیکی را بی خطر معرفی کنند.

سیگارهای الکترونیکی غالبا حاوی نیکوتین هستند و به نوع طعم دار آن، اسانس شکلات، آدامس یا میوه اضافه شده است.

آمار نشان می دهد، در سال گذشته یا ۲۰۱۷ میلادی، بیش از ۲ میلیون نوجوان دبیرستانی در آمریکا، با تصور بی خطر بودن ای سیگارت، به مصرف آن روی آورده اند.

اداره نظارت بر غذا و دارو در آمریکا اعلام کرد تا کنون ۱۱۰۰ اخطاریه به فروشگاه‌هایی که این محصولات را عرضه می‌کنند فرستاده و به آنها درباره فروش سیگارهای الکترونیکی به نوجوانان هشدار قانونی داده است. این نهاد همچنین ۱۳۱ فروشگاه متخلف را هم جریمه کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG