لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

سلطان تازه شبکه یوتیوب: «ویز خلیفا» خواننده و رپر آمریکایی


بر اساس آمار تازه ای که توسط یوتیوب منتشر شد، موزیک ویدئویی از «ویز خلیفا» خواننده آمریکایی پربیننده ترین کلیپ این شبکه اجتماعی است و این رپر جوان بعنوان سلطان جدید یوتیوب معرفی شد.

موزیک ویدئوی «دوباره می بینمت» که اجرای مشترکی است از ویز خلیفا و چارلی پوت، نزدیک به سه میلیارد بیننده داشته که رکورد تازه ای برای یوتیوب محسوب می شود.

این عنوان پیشتر در اختیار «سای» خواننده اهل کره جنوبی بود، او تا مدتها با موزیک ویدئوی «گانگام استایل» صدرنشین جدول بود و به سلطان یوتیوب شهرت داشت، این کلیپ تاکنون بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون بیینده داشته است.

کامرون جبرئیل توماز مشهور به ویز خلیفا، از موفق ترین خوانندگان هیپ هاپ و رپ در آمریکا است و طرفداران بسیاری در گوشه و کنار جهان دارد.

او آهنگ «دوباره می بینمت» را با همکاری چارلی پوت برای فیلم «سریع و خشمگین ۷ » ساخت، در تولید موزیک ویدئوی این اثر از بخش های مختلف فیلم هم استفاده شده است.

این آهنگ در اصل ادای احترامی است به «پال واکر» از بازیگران اصلی این مجموعه سینمایی که در اواسط تولید فیلم، در جریان یک حادثه رانندگی درگذشت.

بدون شک یکی از عوامل مهم موفقیت این موزیک ویدئو در شبکه های اجتماعی، ارتباط طرفداران فیلم با مضمون احساسی و نوستالوزیک این ترانه است.

دوباره می بینمت، پرفروش ترین آهنگ سال ۲۰۱۵ میلادی بود و نامزد دریافت جوایز گرمی و اسکار شد.

پال واکر بازیگر فقید آمریکایی
پال واکر بازیگر فقید آمریکایی

تعداد حیرت انگیز بیننده های این موزیک ویدئو در یوتیوب به این معنی است، که این آهنگ فقط در این شبکه اجتماعی بیش از دو میلیون دلار برای شرکت «یونیورسال موزیک» درآمد داشته است.

۴۷ موزیک ویدئو در میان ۵۰ کلیپ پربیننده یوتیوب قرار دارد و این شبکه اجتماعی از اهمیت زیادی برای خواننده ها، گروههای موسیقی و شرکت های صفحه پرکنی برخوردار است و درآمد قابل توجهی را نصیب آنها می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG