لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

حضور هیلاری کلینتون در مراسم اهدای جایزه ویژه یونیسف به کیتی پری


کیتی پری در ضیافت سالانه یونیسف
کیتی پری در ضیافت سالانه یونیسف

کیتی پری خواننده مشهور آمریکایی سه شنبه شب در ضیافت باشکوهی در نیویورک جایزه ویژه سازمان یونیسف را دریافت کرد.

این جایزه افتخاری «آدری هپبورن» نام دارد و برای قدردانی از فعالیت های بشردوستانه کیتی پری به این هنرمند جوان اهدا شد.

در این مراسم سالانه که با هدف جمع آوری کمک های مالی برای یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد برگزار می شود، گروهی از شخصیت های برجسته، ستاره های بزرگ و چهره های مشهور شرکت داشتند.

از نکات جالب توجه این برنامه حضور هیلاری کلینتون نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، او بصورت غیرمنتظره ای در این مراسم حاضر شد و این جایزه را به کیتی پری اهدا کرد.

کیتی پری رد مراسم یونیسف
کیتی پری رد مراسم یونیسف

هیلاری کلینتون پس از شکست در انتخابات ماه نوامبر حضور کم رنگی در محافل عمومی دارد و شرکت او در این مراسم بسیاری را شگفت زده کرد.

هیلاری کلینتون ضمن قدردانی از فعالیت های انسان دوستانه کیتی پری، شور و اشتیاق او برای ایجاد جهانی بهتر و زیباتر را ستود.

نامزد پیشین حزب دموکرات در سخنانی هیجان انگیز، کیتی پری را قهرمانی توصیف کرد که صدایش از غرش شیر هم بلندتر و رساتر است.

کیتی پری یکی از هنرمندانی است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از هیلاری کیلنتون حمایت کرد و در بسیاری از برنامه های تبلیغاتی وی حضور داشت.

حتی یکی از ترانه های معروف او با نام «غرش» آهنگ رسمی کارزار انتخاباتی نامزد حزب دموکرات بود.

کیتی پری و هیلاری کلینتون
کیتی پری و هیلاری کلینتون

کیتی پری که هنگام دریافت این جایزه به شدت احساساتی شده بود، با ستایش از هیلاری کلینتون، او را الگویی برای تمام زنان جهان توصیف کرد، انسانی که در تمام مراحل زندگی با تبعیض، بی عدالتی و ناهنجاری های اجتماعی مبارزه کرده است.

کیتی پری همکاری خود با یونیسف را از سال ۲۰۱۳ شروع کرده و بعنوان سفیر حسن نیت این سازمان در اجرای پروژه های انسان دوستانه بسیاری در کشورهای ماداگاسکار و ویتنام مشارکت داشته است.

به گفته یونیسف، کیتی پری تاکنون هزاران دلار برای این سازمان جمع آوری کرده که صرف کمک به کودکان فقیر و نیازمند در کشورهای آسیایی شده است.

کیتی پری سفیر حسن نیت یونیسف
کیتی پری سفیر حسن نیت یونیسف

جایزه ادری هپبورن، عالی ترین نشان افتخار سازمان یونیسف است که با هدف قدردانی از فعالیت های بشردوستانه به شخصیت های هنری اهدا می شود.

ادری هپبورن، بازیگر مشهور آمریکایی، از چهر ه هایی بود که در زمان حیاتش، همکاری نزدیکی با یونیسف داشت و در بسیاری از پروژه های خیریه این سازمان در گوشه و کنار جهان مشارکت داشت.​

او در دهه هشتاد میلادی به بسیاری از کشورهای مصیبت زده آفریقایی سفر کرد و تلاش های بسیاری برای کمک به کودکان بیمار و گرسنه آن قاره داشت.

آدری هپبورن بازیگر فقید آمریکایی
آدری هپبورن بازیگر فقید آمریکایی

انتشار عکس های آدری هپبورن در کنار این کودکان نیازمند بازتاب گسترده ای در رسانه های گروهی داشت و باعث افزایش کمک های کشورهای ثروتمند برای حل بحران گرسنگی در آفریقا شد.

یونیسف پس از مرگ ادری هبپورن در سال ۱۹۹۳، برای قدردانی از زحماتش، این جایزه را بنیان گذاشت تا هر سال به هنرمندان نیکوکار اهدا شود.

XS
SM
MD
LG