لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۲

چهارمین روز بن بست قانونگذاران آمریکا


دمکرات ها و جمهوریخواهان در کنگره آمریکا در چهارمین روز بسته شدن بخش هایی از سازمان های دولتی، همچنان در بن بست قرار دارند.

این رویداد، که از شکست قانونگذاران در موافقت با لایحه بودجه ناشی شد، موجب شده است بیش از ۸۰۰ هزار کارمند دولت، حدود یک سوم نیروی کار فدرال، بطور موقت برکنار شوند.

باراک اوباما رئیس جمهوری روز جمعه در یک ساندویچ فروشی محلی در واشنگتن دی سی، که به کارمندان برکنار شده تخفیف می دهد، ظاهر شد. او پیش از آن که برای خودش وجو بایدن معاون رئیس جمهوری غذا سفارش دهد، تلفنی با جان بینر رئیس مجلس نمایندگان تماس گرفت و از او خواست اجازه دهد مجلس به لایحه رای دهد.

پرزیدنت اوباما و دمکرات ها جمهوریخواهان را برای تصویب بودجه ای که تغییراتی را درقانون مراقبت های پزشکی رئیس جمهوری شامل نشود زیرفشار گذاشته اند.

پیشتر، بینر و دیگر جمهوریخواهان مجلس نمایندگان از دمکرات ها خواستند برای یافتن راه حل مذاکره کنند.

پرزیدنت اوباما گفت او خوشحال است با جمهوریخواهان و بینر در باره مجموعه ای از مسائل مذاکره کنند، اما یاد آورشد مقامات نمی توانند این کار را در حالی که تفنگی سر مردم آمریکا را نشانه گرفته است انجام دهند.

در این میان، رئیس کمیته کشاورزی سنا روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت بسته شدن سازمان های دولتی به توانایی موسسات ملی بهداشت، مراکز کنترل و جلوگیری بیماری ها و اداره نظارت بر دارو و مواد غذایی در انجام وظایفشان صدمه می زند. او و دیگر سناتورهای دمکرات از بسته شدن دولت بشدت انتقاد کردند و جمهوریخواهان را مسئول دانستند.

در همین حال، بگزارش خبرگزاری فرانسه، پزشکان ارشد در دانشگاه هاروارد از پزشکان در سراسر آمریکا خواستند با تماس با قانونگذاران صدای خود را علیه بسته شدن دولت بلند کنند.
XS
SM
MD
LG