لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

نقطه تمرکز بحران مالی آمریکا به سنا تغییر کرد


درحالی که بنظر می رسد کوشش های باراک اوباما برای رسیدن به توافق با جمهوریخواهان مجلس نمایندگان متوقف شده است، نقطه تمرکز کوشش ها برای پایان دادن به بسته بودن محدود دولت و جلوگیری از نکول روز شنبه به سنا تغییر یافت.

هری رید رهبر دمکرات سنا گفت او و میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان درباره راه های پایان دادن به بحران ١٢ روزه بحث کردند. او گفت مذاکرات تحولی مثبت بود، اما دوطرف هنوز راهی دراز در پیش دارند.

رید همچنین گفت پیشنهاد سوزان کالینز سناتور جمهوریخواه که هزینه عملیات دولت را برای شش ماه دیگر در سطوح فعلی تامین خواهد کرد، در این مرحله بجایی نخواهد رسید. پس از رای گیری، دمکرات های سنا برای ملاقات با رئیس جمهوری به کاخ سفید رفتند.

رید از جمهوریخواهان سنا که طرح دمکرات ها را برای بالا بردن سقف وام گیری تا سال آینده رد کردند انتقاد کرد. جمهوریخواهان گفتند آنها می خواهند هر تمدیدی کاهش هزینه ها را شامل شود.

سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت جای تاسف است که پیشنهاد به رای گذاشته نشد.

مقامات می گویند براساس شرایط جاری روزپنجشنبه فقط پول محدودی جهت پرداخت صورتحساب ها برای دولت باقی خواهد ماند.

در این میان، جان بینر، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان روز شنبه گفت مذاکرات با آقای اوباما متوقف شده است.

پیشتر، آقای اوباما درسخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت در دیدارهای او با اعضای کنگره یک توافق بدست آمد: نیازبه پرهیز از پیامدهای عدم انجام تعهدات کشور.

رئیس جمهوری گفت صدمه دیدن اعتبار کشور گرفتن وام را برای هرکسی درآمریکا گرانتر خواهد ساخت و آنچه را او خودداری هر خانواده و شرکتی از پرداخت مالیات نامید، موجب خواهد شد. اوباما گفت نکول همچنین تاثیر تضعیف کننده ای بر بازارهای جهانی خواهد داشت.

باک مک کیون، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان پیام جمهوریخواهان را قرائت کرد و گفت دو طرف با تصویب قانونی که از ارتش و خانواده های نظامیان در جریان بسته بودن دولت حمایت می کند، زمینه مشترکی پیدا کردند، و حالا باید به کار برای توافق های بیشتر ادامه دهند.

در این میان، مسئولان سه پارک مشهور ملی آمریکا اعلام کردند که پس از رسیدن فرمانداران محلی به توافق با دولت فدرال، پارک ها را در روزهای آینده دوباره خواهند گشود. ایالت ها موافقت کرده اند پول مورد نیاز برای فعالیت پارک ها را فراهم آورند.
XS
SM
MD
LG