لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۸

آثار بسته شدن دولت آمریکا


آثار بسته شدن دولت آمریکا
آثار بسته شدن دولت آمریکا

اگر دولت آمریکا به دلیل نبود مجوز مالی بسته شود، پرسنل نظامی، کارمندان فدرال و توریست ها از جمله نخستین کسانی خواهند بود که متوجه خواهند شد دولت به شکل عادی کار نمی کند.

رابرت گیتس، وزیر دفاع می گوید پرداخت حقوق به سربازان در عراق، افغانستان و دیگر نقاط جهان موقتا متوقف خواهد شد.

افزون بر این، ممکن است بالغ بر ۸۰۰ هزار تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار کارمندان فدرال که غیر اساسی تلقی شوند، گفته شود در محل کار حاضر نشوند.

توریست ها پارک های ملی و جاذبه های دیگر در سراسر کشور را بسته خواهند دید، مجسمه آزادی در نیویورک، بنای یادبود در واشنگتن و پارک های ملی با مناظر اقیانوس و کوهستان از آن جمله هستند.

یک رویداد بهاری مشهور در واشنگتن، رژه فسیتوال شکوفه های گیلاس در روز شنبه، در صورتی که پرزیدنت اوباما و رهبران کنگره برای ادامه کار دولت پس از نیمه شب جمعه به توافق نرسند، لغو خواهد شد.

موزه های هنری، تاریخی و فرهنگی واشنگتن که هر سال میلیون ها تماشاگر را جلب می کنند نیز بسته خواهند شد. و ممکن است زباله در خیابان های واشنگتن انبار شود زیرا شهرداری یک سازمان فدرال تلقی می شود. بدون توافق بودجه، بسیاری از کارمندان، از جمله جمع کنندگان زباله، موقتا بیکار خواهند شد.

در سراسر آمریکا، ساکنان به شیوه های گوناگون تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. بازنشستگان مستمری های ماهانه خود را دریافت خواهند کرد، اما رسیدگی به تقاضاهای جدید برای مستمری ممکن است به تاخیر افتد. دولت می گوید پس دادن مالیات ها برای کسانی که اظهار نامه های مالیاتی سالانه خود را به جای الکترونیکی، روی کاغذ پر کرده اند، به تاخیر خواهد افتاد.

دولت همچنین قصد ندارد در جریان بسته بودن وام های مسکن جدید صادر کند. وام های جدید برای شرکت های کوچک نیز به تاخیر خواهد افتاد.

XS
SM
MD
LG