لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

تعداد کشته‌های تیراندازی روز شنبه در «ال پاسو» تگزاس به ۲۲ نفر رسید


دو روز بعد از تیراندازی در شهر ال‌پاسو در ایالت تگزاس، آسوشیتدپرس گزارش داد تعداد قربانیان این تیراندازی از ۲۰ به ۲۲ نفر رسید. پیشتر گفته شده بود، حال برخی از مجروحان این تیراندازی وخیم است.

ظهر شنبه ۱۲ مرداد، تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر «ال پاسو»، غربی‌ترین بخش ایالت تگزاس روی داد که علاوه بر این تعداد کشته، بیش از ۲۵ مجروح برجای گذاشته بود. مظنون این تیراندازی که در حساب شبکه اجتماعی خود نظرات نفرت نژادی علیه غیرسفیدپوست‌ها را ابراز کرده بود، دستگیر شد و گفته شده اقدام او «تروریسم داخلی» محسوب خواهد شد.

یک روز بعد هم، تیراندازی در شهر «دیتون» ایالت اوهایو که بامداد یکشنبه ۱۳ مرداد روی داد، ۱۰ نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند و عامل حمله هم توسط پلیس کشته شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده که از ابتدا این تیراندازی ها را وحشتناک توصیف کرده بود، روز دوشنبه در یک سخنرانی در کاخ سفید، از همه خواست تا سفید‌برتری، نفرت و نژادپرستی را محکوم کنند.

پرزیدنت ترامپ افزود: تیراندازی در ال‌پاسو اقدامی نژادپرستانه بود و همه باید سفید‌برتری، نفرت و نژادپرستی را محکوم کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین پیش از این سخنرانی، از قانون‌گذاران ایالات متحده خواست قوانینی برای شدیدتر شدن بررسی پیشینه افرادی که قصد خرید اسلحه دارند، تصویب کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG