لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

یک وبسایت پرطرفدار خدمات سکس با گلایه از قوانین سختگیرانه آمریکا به کارش خاتمه می‌دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک وبسایت پرطرفدار خدمات جنسی اعلام کرده است که این هفته خدمات خود در ایالات متحده را تعطیل می کند. این وبسایت این احتمال را مطرح می کند که چالش های حقوقی برای تغییر قوانین فدرال قاچاق جنسی که سال گذشته توسط کنگره تصویب شد، شکست خواهد خورد.

تصمیم وبسایت «ماساژ رپابلیک دات کام» حاکی از این است که «قانون توقف قاچاقچیان سکس» و «قانون مبارزه با قاچاق جنسی آنلاین» کار را برای وبسایت های عرضه کننده سکس دشوار کرده است.

راب اسپکتر، مدیر اجرایی شرکت فناوری ضد قاچاق انسان موسوم به «چایلد سیف ای آی»، می گوید: «بسته شدن یکی از این وبسایت ها معمولا منجر به تعطیلی بقیه می شود.»

پرزیدنت دونالد ترامپ این دو لایحه را زمانی با امضای خود به قانون ایالات متحده بدل کرد که چند روز قبل اداره کنندگان وبسایت «بک پیج دات کام»، مهم ترین بازار روسپیگری اینترنتی، در جریان تحقیقات وزارت دادگستری از قاچاق جنسی و روسپیگری کودکان توقیف شده بودند.

علیه هفت نفر از جمله موسس وبسایت «بک پیج دات کام» برای تسهیل روسپیگری، پولشویی و کلاهبرداری ایراد اتهام شد. کارل فرر، مدیر این وبسایت، با قبول تخلفات خود حاضر به همکاری با پلیس شد.

کارشناسان می گویند این شدت عمل ها کار را برای مردان متقاضی سکس اینترنتی سخت تر کرده است.

مدافعان کارگری جنسی با انتقاد شدید از این قوانین می گویند تعطیلی این وبسایت ها کار روسپیگری را به سوی فعالیت های زیرزمینی و خیابانی بیشتر سوق می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG