لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۹

دادستان کل آمریکا: درز اطلاعات حساس دولت امنیت کشور را تهدید می‌کند


جف سشنز وزیر دادگستری و دادستان کل ایالات متحده در یک نشست خبر مشترک در واشنگتن - ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
جف سشنز وزیر دادگستری و دادستان کل ایالات متحده در یک نشست خبر مشترک در واشنگتن - ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

دادستان کل ایالات متحده روز جمعه با بیان این که درز دادن اطلاعات دولتی امنیت آمریکا را تهدید می‌کند، گفت برای توقف روند افشای اطلاعات حساس به بیرون از دولت اقدام خواهد کرد.

رسانه‌های آمریکا از قول جف سشنز در نشست خبری مشترک در وزارت دادگستری در واشنگتن با معاون خود و مدیر اطلاعات ملی آمریکا تاکید کرد، فرهنگ درز اطلاعات باید متوقف شود.

به گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس، وی با این هشدار که اگر کسی اطلاعات حساس دولت را به بیرون درز دهد محاکمه می شود، گفت کارکنان رسانه‌هایی که آنها را منتشر کنند هم احضار خواهد کرد.

وزیر دادگستری آمریکا خاطر نشان کرد، «هیچ کس چنین حقی ندارد که دعوای پنهان خود را در رسانه‌ها با افشای اطلاعات حساس دولت ادامه دهد.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارش مشابهی از قول آقای سشنز نوشت، «هیچ دولتی وقتی رهبرانش قادر نباشند بطور محرمانه گفت‌وگو کنند یا آزادانه با رهبران خارجی مکالمه محرمانه داشته باشند، نمی‌تواند کارآمدی لازم را داشته باشد.»

این اظهارات دادستان کل آمریکا پس از انتشار رشته گزارش‌هایی بیان می‌شود که در هفته‌ها و ماه‌های گذشته بر اساس اطلاعات محرمانه ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و کاخ سفید تنظیم و منتشر شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG