لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۲

تقدیر سناتورهای آمریکایی از پرزیدنت ترامپ برای پیشبرد مذاکره با کره شمالی


سناتورهای آمریکائی از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات، ضمن تاکید بر اهمیت تاریخی کنفرانس سران آمریکا و کره شمالی نسبت به کاهش زود هنگام فشار تحریم ها علیه پیونگ یانگ هشدار دادند.

سناتور دموکرات بن کاردین و سناتور جمهوریخواه جیمز ریش از کمیته روابط خارجی سنا از اینکه آمریکا و کره شمالی دیپلماسی را به عنوان گزینه برتر انتخاب کرده اند، قدردانی کردند.

از سوی دیگر، سناتور دموکرات تیم کین نیز که عضو همین کمیته است، می گوید دستآورد نشست سران آمریکا و کره شمالی را مانند هر قرارداد بین المللی دیگری باید برای تائید به کنگره آمریکا تسلیم شود.

با وجودیکه اولین نشست سران آمریکا و کره شمالی سه شنبه هفته آینده در سنگاپور برگزار می شود، برخی از سناتورهای آمریکائی معتقدند که فشار حداکثری به پیونگ یانگ همچنان باید ادامه یابد.

کوری گاردنر، سناتور جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا گفت: تحریم ها علیه کره شمالی نباید کاهش یابد، مگر آنکه کره شمالی اقدامات قابل بازرسی و غیرقابل برگشت در مورد از کار انداختن تمام انواع تسلیحات کشتار جمعی و ابزارهای انتقال آن را انجام داده باشد.

همچنین، «اد مارکی» سناتور دموکرات، کمیته روابط خارجی سنا گفت: کره شمالی باید درک کند که حتی اگر چین هم از فشار تحریم های علیه کره شمالی کم کند، کنگره آمریکا آماده است تا تحریم های بیشتری علیه پیونگ یانگ تنظیم کند زیرا انتظار می رود که بدون فشار کافی از این طریق، کره شمالی از خلع سلاح اتمی خودداری کند.

قرار است پرزیدنت دونالد ترامپ و کیم جونگ اون رهبران آمریکا و کره شمالی روز سه شنبه ۲۲ خرداد در سنگاپور دیدار کنند. این دیدار یکبار از سوی پرزیدنت ترامپ لغو شد اما بعد از سفر یک مقام ارشد کره شمالی به آمریکا، پرزیدنت ترامپ برگزاری آن را دوباره اعلام کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG