لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۲۰:۰۶

دو سناتور امریکایی، متجاوزین به حقوق بشر در ایران را هدف می گیرند


جان مک کین و جو لیبرمن سناتورهای آمريکایی لایحه ای ارائه داده اند که در آن گفته می شود آمريکا باید به متجاوزان به حقوق بشر در ایران را با مسدود کردن دارایی های آنها و محروم ساختن از دریافت ویزای مسافرت، هدف بگیرد.

سناتور مک کین روز پنجشنبه گفت لایحه از باراک اوباما رییس جمهوری می خواهد فهرستی از افرادی که در نقض حقوق بشر در ایران دست دارند تهیه کند.

او گفت لایحه ایجاب می کند دولت آمريکا می خواهد صدور ویزا برای چنین افرادی را متوقف سازد، دارایی ها آنها را مسدود کند ، اموالی را که در حوزه قضایی آمريکا دارند بلوکه کند و به دادو ستدهای آنها با بانک و ها ودیگر نهادهای مالی آمريکا پایان دهد.

در صورتی که این لایحه جنبه قانونی پیدا کند، نخستین بار خواهد بود که دولت آمريکا به یک سلسله اقدامات تنبیهی علیه افرادی در ایران که مرتکب نقض حقوق انسانی مردم شده اند، دست می زند.

جو لیبرمن، سناتور مستقل، از ایالت کنه تیکت، روز پنجشنبه به شبکه خبری فاکس گفت دولت ایران بدلیل رفتار با مردم ایران " در کلیت خود قابل قبول نیست."

مک کین گفت آمريکاییان از نظر "مادی و معنوی" متعهد هستند به کوشش مردم ایران برای آزادی و دمکراسی کمک کنند. او گفت محروم ساختن متجاوزین به حقوق بشر در ایران از دسترسی به سیستم مالی آمريکا پیامی نیرومند به جهان خواهد فرستاد که " آنها یاید در باره کارهایی که درسرکوب مردم ایران انجام می دهند، دوباره اندیشی کنند."

XS
SM
MD
LG