لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

ویدئوی تبلیغاتی سناتور جمهوریخواه: توافق اتمی با ایران نتایج "مصیبت بار" دارد


سناتور جمهوریخواه جانی آیزاکسون از ایالت جورجیا
سناتور جمهوریخواه جانی آیزاکسون از ایالت جورجیا

سناتور جمهوریخواه جانی ایزاکسون که برای کرسی سنای خود مبارزه می‌کند، با انتشار یک ویدئوی تبلیغاتی، بار دیگر مخالفت خود را با توافق هسته‌ای دولت باراک اوباما با ایران ابراز کرده و می گوید ایران با انجام آزمایش‌های موشکی بالیستیک، همین توافق را هم نقض کرده است.

وی در آغاز این ویدئو می‌گوید "سناتور جانی آیزاکسون با توافق خطرناک پرزیدنت اوباما با رژیم ایران مخالفت کرد. ایران در حال حاضر با آزمایش غیرقانونی موشک‌های بالستیک توافق را نقض کرده، اسراییل را تهدید، و تروریسم را در خاورمیانه حمایت می‌کند."

در ادامه ویدئوی انتخاباتی این سناتور ارشد جمهوریخواه از ایلت جورجیا، گفته می‌شود "ایالات متحده در مقابل (این توافق) چیزی کسب نکرد. این توافقی بد است، با نتایج مصیبت بار ."

در همین حال روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای با اشاره به متن توافق نوشته است، برجام ایران را از آزمایش موشک‌های بالیستیک منع نمی‌کند. اما قطعنامه شورای امنیت پس از توافق، با تغییر در جمله در مورد فعالیت موشکی آمده که از ایران خواسته شده هیچگونه فعالیتی در ارتباط با موشک‌های بالستیک که با توانایی حمل سلاح اتمی طراحی شده، انجام ندهد.

وانشگتن پست سپس با اشاره به تعریف افراد مختلف از ادبیات توافق و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌نویسد، آمریکا باید با اتخاذ اهرم‌ها و سیاست‌های موثر، برنامه موشکی بالیستیک ایران را مهار کند، ولی هیچیک از این اهرم‌ها نمی‌تواند بگوید که آزمایش موشک‌های بالیستیک ایران نقض توافق هسته‌ای است.

XS
SM
MD
LG