لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

سناتور گراهام: ترامپ به جای لغو برجام، آن را دوباره به مذاکره بگذارد


سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام می گوید ایران احتمالا به لحاظ تکنیکی به توافق هسته ای پایبند است، اما روح آن توافق را با ادامه رفتارهای برهم زننده ثبات اش در خاور میانه از جمله حمایت از گروه های تروریستی نقض می کند.

به گزارش نشریه واشنگتن فری بیکن، سناتور گراهم معتقد است یک توافق دوباره به مذاکره گذاشته شده، باید مشروط به تغییر رفتار رژیم باشد.

سناتور گراهام روز دوشنبه در سخنانی در «انستیتو مطالعات جنگ» گفت: «بسیار صادقانه بگویم به نظر من بزرگترین اشتباه در توافق هسته ای قطع رابطه بین رفتار رژیم و لغو تحریم ها بود. آنها ممکن است از نظر تکنیکی به تعهدات شان در برنامه هسته ای پایبند باشند، اما این که پول زیادی در اختیار آن ها قرار بدهید ولی نخواهید رفتار برهم زننده ثبات شان را تغییر بدهند اشتباهی بزرگ مرتکب شده اید. اما من نمی خواهم از بخش هسته ای دست بکشم مگر این که دلیلی برای این کار وجود داشته باشد، زیرا دنیا در این توافق سرمایه گذاری کرده است.»

این سناتور جمهوریخواه از دولت ترامپ می خواهد با تمدید تاریخ انقضاء برجام خصوصا در ارتباط با غنی سازی اورانیوم و تولید پلوتونیوم برجام را تقویت کند.

این عضو کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت ایالات متحده باید به اعمال تحریم های جدید غیرهسته ای علیه ایران ادامه بدهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG