لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

سناتور کروز: ایران یک دشمن است و آمریکا باید آماده استفاده از نیروی نظامی برای انهدام ظرفیت هسته‌ای ایران باشد


آقای کروز در مؤسسه آمریکن اینترپرایز در شهر واشنگتن سخنرانی کرد.
آقای کروز در مؤسسه آمریکن اینترپرایز در شهر واشنگتن سخنرانی کرد.

تد کروز، سناتور پرنفوذ جمهوری‌خواه گفته است ایالات متحده باید آماده باشد از «نیروی نظامی کوبنده» علیه دشمن خود، ایران، استفاده کند، اما تاکید کرده که آمریکا لازم است بر روی منافع ملی خود تمرکز کند و در صورت بروز درگیری نظامی نباید به قصد تبدیل ایران به یک سرزمین دموکراتیک، به آن لشکرکشی کند.

آقای کروز روز چهارشنبه در سخنانی در حوزه سیاست خارجی در مؤسسه آمریکن اینترپرایز در شهر واشنگتن گفت: «ایران یک دشمن است. احتمال یک ایران مجهز به سلاح هسته‌ای بزرگترین تهدید امنیت ملی است که آمریکا و سراسر جهان با آن روبرو هستند.»

این عضو کمیته روابط خارجی و رئیس کمیته فرعی امور هواپیمایی و فضایی در کمیته بازرگانی مجلس سنا افزود: «اگر هر زمانی بفهمیم که آیت‌الله (خامنه‌ای) در آستانه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است، و من معتقدم جاه طلبی‌های او برای این منظور همچنان ادامه خواهد داشت، باید آماده استفاده از نیروی نظامی کوبنده باشیم، تا مطمئن شویم این امر محقق نمی‌شود.»

وی اضافه کرد: «نیروی نظامی برای انهدام ظرفیت هسته‌ای آنها – که باید هدف ما باشد. چرا؟ زیرا که این همان منافع ملی است. برای جلوگیری از دستیایی آیت‌اللهی که شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر می‌دهد، به سلاح‌هایی که مثل صاعقه توانایی گرفتن جان میلیون‌ها آمریکایی را دارند.»

سناتور کروز گفت، با این حال «اگر کار به درگیری نظامی بکشد، هدف ما نباید لشکرکشی و تلاش برای تبدیل ایران به یک سرزمین دموکراتیک باشد؛ در عوض (هدف) باید دفاع از آمریکا و جلوگیری از یک ایران هسته‌ای باشد. روشن، ساده، با تمرکز بر یک نقطه پایان خالی از اشتباه.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG