لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۳

کمیته قضایی سنا وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ را برای ادای شهادت احضار می‌کند


ریاست کمیته قضایی سنای آمریکا بر عهده لیندزی گراهام چهره سرشناس جمهوریخواه است.
ریاست کمیته قضایی سنای آمریکا بر عهده لیندزی گراهام چهره سرشناس جمهوریخواه است.

رئیس جمهوریخواه کمیته قضایی سنای آمریکا از تحقیقات سنا درباره اتهامات تایید نشده‌ای که وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ درباره اوکراین مطرح کرد، خبر داد.

سناتور لیندزی گراهام سه شنبه ۱۶ مهر در یک رشته پیام توئیتری با اشاره به دعوت از رودی جولیانی، وکیل پرزیدنت ترامپ، به سنا برای ادای شهادت درباره اقداماتی که منجر به عزل دادستان کل سابق اوکراین شد، گفت: «وقت آن است که سنا تحقیقاتی را درباره فساد و دیگر اقدامات نامناسب در رابطه با اوکراین، آغاز کند.»

به گزارش رویترز، آقای جولیانی و ادعاهایی که او مطرح کرده است در مرکز تحقیقات دموکرات‌های مجلس نمایندگان درباره استیضاح پرزیدنت ترامپ قرار دارد؛ تحقیقاتی که در پی افشای مکالمات پرزیدنت ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین و فشار او برای تحقیق اوکراین درباره جو بایدن، از داوطلبان دموکرات نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده، آغاز شد.

ویکتور شوکین، دادستان کل سابق اوکراین، که سناتور لیندزی گراهام از تحقیق درباره اخراج او سخن گفت، به تحقیق درباره فساد در برخی از شرکت های اوکراین، از جمله شرکتی که پسر جو بایدن در آن کار می‌کرد، پرداخته بود.

در این بین، اعضای دموکرات سنا نیز از حضور رودی جولیانی در کمیته قضایی سنا استقبال کرده‌اند.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

دایان فاینستاین، سناتور دموکرات، در این کمیته اعلام کرد: «اعضای کمیته پرسش های متعددی از آقای جولیانی دارند و این به ما فرصت می دهد که برای مردم آمریکا حقایق را از مطالب ساختگی جدا کنیم.»

هنوز تاریخ حضور آقای جولیانی در کمیته قضایی سنا اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG