لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۵

تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی در سنای آمریکا


سنای آمریکا طرح مالیاتی جمهوریخواهان را تصویب کرد.

با تصویب طرح مالیات در سنا که در ساعات پایانی شب گذشته اتفاق افتاد، قدم بعدی ادغام آن با لایحه پیشتر تصویب شده از سوی مجلس نمایندگان خواهد بود. این قانون پس از امضای پرزیدنت ترامپ اجرایی خواهد شد.

طرح تصویب شده قرار است مالیات شرکت ها را به صورت دائم و مالیات بر درآمد را به صورت موقت کاهش دهد. یکی از کمیته های داخلی سنا گزارش داده این طرح بدهی آمریکا را تا ۱ تریلیون و ۴۰۰ هزار میلیارد دلار افزایش خواهد داد. بر اساس این طرح مالیات شرکتها از ۳۵ به ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

جف فلیک، سناتور جمهوریخواه آریزونا پیش از رای گیری اعلام کرده بود در مقابل دریافت ضمانت در مورد سرنوشت مهاجرانی که در کودکی به آمریکا آمده اند، به این لایحه رای مثبت خواهد داد. سناتور فلیک اعلام کرد از سران جمهوریخواه سنا تعهد گرفته که به زودی تکلیف ۸۰۰ هزار مهاجری که بر اساس قانون داکا در آمریکا زندگی می کنند مشخص شود.

کاهش مالیات ها از سیاست های قدیمی حزب جمهوریخواه است. برخی نمایندگان دموکرات هم موافق کاهش مالیات شرکت ها هستند. آنها اما اعتقاد دارند لایحه جمهوریخواه پا را فراتر گذاشته و این لایحه می تواند باعث کاهش بودجه بسیاری از برنامه های فدرال شده که به سود فقرا و سالمندان است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG