لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

وضعیت دو سمت مهم در وزارت خارجه آمریکا مشخص می شود


نشست کمیته سنا برای تایید صلاحیت شانون برای جانشینی وندی شرمن
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

تکلیف دو سمت مهم در وزارت خارجه آمریکا در آینده نزدیک مشخص می شود. کمیته روابط خارجی سنا روز پنجشنبه برای تائید صلاحیت توماس شانون، نامزد معاونت وزارت خارجه در امور سیاسی و لارا هولگیت، نامزد سمت سفیر آمریکا در سازمان بین المللی انرژی اتمی جلسه ای علنی داشت.

توماس شانون به عنوان جانشین وندی شرمن که مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات اتمی با ایران بود به سنا معرفی شده است.

او ضمن سابقه ای طولانی در وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا نماینده آمریکا در سازمان های متعدد بین المللی نیز بوده است.

این دو دیپلمات در اجرای توافق اتمی گروه ۱+۵ با ایران نقشی مهم خواهند داشت.

اجرای توافق اتمی با ایران و اقدامات ایران در سطح بین المللی، از جمله سؤال های مهم اعضای کمیته روابط خارجی از توماس شانون بود. آقای شانون قول همکاری تنگاتنگ با این کمیته را داد.

آقای شنون گفت با دیدی جدید و عینی در روند اجرای توافق بهتر عمل خواهد کرد.

سناتور جمهوریخواه از ایالت جورجیا، دیوید پردوو، نظر آقای شانون در مورد حضور روسیه و ایران در مذاکرات برای حل بحران سوریه را جویا شد.

به گفته آقای شانون، جان کری وزیر امورخارجه آمریکا به این نتیجه رسیده که لازم است به بازیگران اصلی فرصتی برای کمک به حل بحران سوریه داده شود.

آقای شانون در پاسخ به پرسشی دیگر گفت نمی داند که آیا ایران حاضر است پس از خروج بشار اسد، از نظامی سکولار در سوریه حمایت کند یا خیر.

لارا هولگیت، نامزد احراز سمت سفیر آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تلاش کرد اعضای کمیته را متقاعد کند که نگرانی آنها نسبت به توافق های ایران و آژانس بی مورد است.

XS
SM
MD
LG