لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۵

سطح هشدار امنیتی در پایگاه های نظامی آمریکا بالا می رود


سطح هشدار امنیتی در پایگاه های نظامی آمریکا بالا می رود
سطح هشدار امنیتی در پایگاه های نظامی آمریکا بالا می رود

چند روز پیش از دهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، آمریکا سطح هشدار امنیتی در پایگاه های نظامی داخلی را بالا می برد.سخنگوی پنتاگون روز چهارشنبه گفت این یک اقدام احتیاطی است و برآیند هیچ تهدید ویژه ای نیست.

تروریست های القاعده زمانی که چهار هواپیمای مسافری را ربودند، دو هواپیما را به مرکز تجارت جهانی در نیویورک و یکی را به ساختمان پنتاگون، در حومه واشنگتن، کوبیدند نزدیک به ۳ هزار تن را کشتند. چهارمین هواپیما در یک مرزعه در شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد.

روز چهارشنبه همچنین قانون گذاران ارشد آمریکا گفتند وزارت امنیت داخلی کشور را امن تر ساخته است.

رییس کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا گفت آمریکا در نتیجه کارهایی که وزارتخانه انجام داده «از حمله تروریستی فاجعه بار دیگری در امان مانده است.» اما جو لیبرمن سناتور مستقل افزود کشور فقط «شانس آورده است.»

لیبرمن و سوزان کالینز، سناتور ارشد جمهوریخواه عضو کمیته همچنین نگرانی هایی نسبت به برخی کوتاهی های وزارت امنیت داخلی، از جمله مشکلات خرید و کاربرد فناوری هایی را که کار نکرد ابراز داشتند.

قانون گذاران وزارت امنیت داخلی را هشت سال پیش برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی ایجاد کردند. وزارتخانه جدید ۲۲ آژانس و تقریبا ۲۰۰ هزار کارمند را زیر رهبری یک وزیر امنیت داخلی درهم ترکیب کرد.

گزارشی که روز چهارشنبه اداره حسابرسی دولت آمریکا منتشر کرد وزارتخانه را بدلیل طرح و اجرای اقداماتی برای جلوگیری از تروریسم می ستاید. اما همچنین می گوید نیاز دارد به مشکلات مدیریت و مسائل هزینه ها بپردازد.

وزارت امنیت داخلی با بودجه سالانه بیش از ۵۰ میلیارد دلار سومین سازمان بزرگ دولت آمریکا است.

XS
SM
MD
LG